Inne

Festiwal Sztuki Performance - Performance Platform Lublin 2009

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2009, 17:49
Autor: Marta Wysocka

W czwartek (5.11) rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance - Performance Platform Lublin 2009.

Performance jest jedną ze sztuk, dla których najistotniejszy jest sam artysta, jego cielesność i obecność, która inspiruje specyficzny dialog z widzem.

Festiwal organizowany jest przez Ośrodek Sztuki Performance w Lublinie i odbędzie się w dniach 5-7.11 w Warsztatach Kultury CK (ul. Popiełuszki 5). Założycielem OSP jest lubelski artysta Waldemar Tatarczuk, który jest także kuratorem programu performance w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz współzałożycielem Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Ta zupełnie nowa impreza daje niezwykłą możliwość uczestniczenia w ciekawych spotkaniach z artystami. W trakcie trzydniowej imprezy, obok prezentacji performances, odbędą się dyskusje, wykłady oraz projekcje wideo. Nowy festiwal jest platformą dialogu pomiędzy artystami różnych pokoleń, tworzącymi w różnych krajach.

Intryguje międzynarodowy charakter festiwalu - różne nurty zjawiska performance, wyrastające z wielu tradycji, na pewno zainspirują i zaciekawią lubelską publiczność. Nie od dziś wiadomo, że owo medium porusza tematy kontrowersyjne. Artystyczne sytuacje są tworzone na naszych oczach, często niemal na wyciągnięcie ręki. Mimo, iż w czasie tworzenia nie owocują żadnym konkretnym, namacalnym dziełem, dają samą esencję sztuki - zaskakują i zmuszają do myślenia.

W Festiwalu udział biorą: Phil Babot, Janusz Bałdyga, Michał Bałdyga, Marta Bosowska, Colm Clarke, Jaku Falkowski, Rody Hunter, Paweł Korbus, Nigel Rolfe, Elisa Andessner.

Marta Wysocka
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna