Inne

Finał Letniego Forum Tańca Współczesnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2010, 11:11

Poniedziałek (28.06) to ostatni dzień Letniego Forum Tańca Współczesnego, odbywającego się w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego.

Mottem tegorocznej edycji Letniego Forum Tańca Współczesnego jest hasło "Ku Europejskiej Stolicy Kultury”. Organizatorzy festiwalu postanowili zestawić tanecznych przedstawicieli Lublina, który pretenduje do tego tytułu na 2016 rok, z reprezentantami miast, które były już Europejskimi Stolicami Kultury.

Za nami przedstawienia Danish Dance Theatre z Kopenhagi (ESK 1996), DOT504 z Pragi (ESK 2000) i Tok'Art z Lizbony (ESK 1994). Przed nami spektakl Lubelskiego Teatru Tańca.

Nasz teatr pokaże "Kosmos”. To spektakl stworzony przez tancerza Wojciecha Kapronia wspólnie z członkami grupy wizualistów kilku.com (Aleksander Janas, Robert Zając) i muzykiem Konradem Chylem.

Zobaczymy fascynujące abstrakcyjne obrazy kreowane na scenie przez tancerza wspomaganego przez niezwykłe światła i wizualizacje. Usłyszymy mocną elektroniczną muzykę znakomicie współgrającą z przestrzennym ruchomym obrazem scenicznym, zainspirowanym twórczością i pracami teoretycznymi Wasilija Kandinsky’ego (1866–1944).

Początek prezentacji o godz. 21.30. Adres: Al. Racławickie 1–3. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna