Inne

Fontanna na pl. Litewskim. Terminy pokazów we wrześniu

Dodano: 28 sierpnia 2017, 17:41

Co Gdzie Kiedy. Wrzesień jest ostatnim miesiącem tego roku, w którym będą pokazy multimedialne fontanny na pl. Litewskim. Zmienia się także godzina pokazów. Teraz będzie można oglądać od godz. 21:00.

Od pierwszego pokazu, który odbył się 14 czerwca do końca września odbędą się łącznie 32 prezentacje multimedialne. W przyszłym roku pokazy ponownie rozpoczną się na wiosnę, prawdopodobnie w długi weekend majowy.
 
Harmonogram pokazów na wrzesień:
  • sobota, 2 września, godz. 21.00 - Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • piątek, 8 września, godz.  21.00 - Wydarzenia kulturalne (Europejski Festiwal Smaku)
  • sobota, 9 września, godz. 21.00 - Sen o mieście (Europejski Festiwal Smaku)
  • sobota, 16 września, godz. 21.00 - Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • sobota, 23 września, godz. 21.00 - Wydarzenia kulturalne          
  • sobota, 30 września, godz. 21.00 - Sen o mieście
"Historia Placu Litewskiego na wesoło" - to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.
 
„Sen o Mieście” - to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” - to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.
adam
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adam
adam (28 sierpnia 2017 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do użytkownik niezareistrowany 21:24.Nie rób ludziom wody z mózgu i po pierwsze primo podawaj dokładne kwoty nie 50 milionów tylko 48,a po drugie pirimo szkoda że zapomniałeś dodać że remont Placu Litewskiego kosztowało miasto Lublin kilka milionów złotych,bo cała reszta pieniędzy pochodziła z Funduszy Europejskich.Ale tego już zapomniałeś napisać
Rozwiń
Gość
Gość (28 sierpnia 2017 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy widowisko z podkładem muzycznym: Jak wyparowało 50 mln z budżetu miasta?
Rozwiń
Gość
Gość (28 sierpnia 2017 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ktoś z urzędników zwróciłby uwagę że część elementów fontanny nie działa są rozregulowane dysze. Straszny bubel czym tu się chwalić.kasa wzięta i w d....... maja wszyscy !!!!!1
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna