Inne

Fotograf Michael Ackerman w DDK Węglin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2012, 14:53

Fotograf Michael Ackerman w DDK Węglin (Materiały prasowe)
Fotograf Michael Ackerman w DDK Węglin (Materiały prasowe)

W czwartek (20 grudnia) o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się spotkanie z Michaelem Ackermanem, wybitnym amerykańskim fotografem.

Projekt Half Life Michaela Ackermana prezentowany w formie slide show zapoczątkowany został w 2004 roku. Jest to cykl, który podlega nieustannym przeobrażeniom i zmianom. Autor tytułem Half Life nawiązał do chemicznego pojęcia okresu półrozpadu, ale jego wieloznaczność pozwala szukać własnych interpretacji w zupełnie innych obszarach.

To fotografie portretowe i pejzażowe wychodzące z ciemności i rodzaju surrealistycznego oświetlenia, które tylko Ackerman potrafi osiągnąć. Jednocześnie intencją artysty nie jest fotografia dokumentacyjna, pokazuje on raczej swój własny sposób patrzenia na świat, złożony z tkliwości, miłości, samotności i niepokoju, podkreślając także wątpliwości i obsesje.

Michael Ackerman - amerykański fotograf ur. w 1967r. w Tel Avivie, związany z paryską galerią VU. Opublikował trzy zbiory fotografii - "End Time City” (1999), za który otrzymał nagrodę Nadara (najbardziej prestiżowa nagroda francuska za album fotograficzny), "Fiction” (2001), oraz "Half life” (2011). W 1998 roku otrzymał nagrodę Infinity przyznawana przez International Center of Photography w Nowym Jorku. Tworzy głównie czarno-białe fotografie charakteryzujące się głębokim, wewnętrznym charakterem. Wystawia w najważniejszych galeriach na świecie. Jego ostatni projekt to multimedialny pokaz slajdów.

Kiosk ze sztuką

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Kiosk ze sztuką". To projekt dedykowany dzielnicy Węglin - próba wniknięcia w przestrzeń, która dotąd pozbawiona była stałego kontaktu ze sztuką. Całość wydarzeń skupiona jest wokół budynku kiosku, który stanął przed Dzielnicowym Domem Kultury "Węglin”. Pojawiają się w nim artyści z Polski i z zagranicy, których prace powstają na przecięciu dyscyplin, często mieszając się z nauką, muzyką, czy teatrem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna