Inne

Gala Kultury 2017. Kto dostanie miejskie nagrody?

Dodano: 11 kwietnia 2017, 10:49
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

W środę, 19 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej przy ul. Curie-Skłodowskiej 5 odbędzie się Gala Kultury, podczas której poznamy laureatów tegorocznych nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury.

W tym roku nominacje do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za rok 2016 otrzymali: poeta, prozaik i kompozytor Jacek Giszczak za przetłumaczenie na język polski powieści "Podróże zimowe", "Vernon Subutex" i innych; monodramista, Kierownik Programowy w Dzielnicowym Domu Kultury "Węglin" Mateusz Nowak za 27 prezentacji monodramu "Od przodu i od tyłu"; Orkiestra św. Mikołaja za wydanie trzynastej płyty pt. "Mody i Kody".

W kategorii Upowszechnianie Kultury nominowano: Dom Słów Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie za tworzenie interdyscyplinarnego programu zbudowanego wokół znaczenia słowa w kulturze oraz w życiu społecznym; Tomasza Dostatniego OP, za organizację debat prezydenckich Ponad Granicami w Teatrze Starym w Lublinie oraz Debat Dwóch Ambon w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie; Lubelski Teatr Tańca Centrum Kultury w Lublinie za organizację jubileuszowej 20. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Wśród nominowanych w kategorii Całokształt Działalności znaleźli się: Zbigniew Jóźwik  za zainicjowanie Biennale Współczesnego Ekslibrisu Lubelskiego, organizację wielu wystaw grafiki i ekslibrisu oraz bogaty i różnorodny dorobek artystyczny; Henryk Kowalczyk za bogatą, konsekwentną  działalność na rzecz popularyzacji kultury osadzonej w sztuce teatru, poezji i prozie; Barbara Oratowska za organizację wielu wystaw poświęconych wydarzeniom i ludziom okresu represji wojennych i stalinowskich.

W skład komisji przyznającej nagrody wchodzą: prof. Leszek Mądzik - przewodniczący, dr Anna Duda-Gocel, dr Grzegorz Kondrasiuk, Marta Kurowska, Zbigniew Nestorowicz, Karolina Rozwód, Józef Szopiński.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna