Inne

Gala VII Festiwalu Wokalnego w Nałęczowie "Belcanto 2009”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 sierpnia 2009, 18:02

Dziś o godz. 19.30 w amfiteatrze Nałęczowskiego Ośrodka Kultury koncert galowy dorocznej imprezy rozwijającej tradycję belcanta i promującej młodych artystów, którzy starają się uprawiać sztukę pięknego śpiewu.

Studenci i świeżo upieczeni absolwenci wydziałów wokalnych wyższych szkół muzycznych prezentowali się w dwóch koncertach konkursowych – w czwartek i piątek. W sobotę publiczność dowie się, którym z nich jury postanowiło przyznać statuetki Złotego Słowika oraz nagrody rzeczowe i finansowe. Laureaci, oczywiście, wystąpią w koncercie galowym i wykonają swoje popisowe numery.

Jak co roku, nie zabraknie gwiazd scen operowych i operetkowych. Tym razem będzie można podziwiać takie znakomitości jak Beata Wardak – mezzosopran, Hanna Samson – sopran, Jakub Oczkowski – tenor, Leszek Świdziński – tenor i Ignas Misiura – bas z Litwy oraz ubiegłoroczna laureatka Kinga Karska – sopran.

Wszystkim artystom będzie towarzyszyć orkiestra symfoniczna Teatru Muzycznego w Brześciu na Białorusi pod dyrekcją Aleksandra Sosnowskiego. Prowadzenie koncertu: Hanna Samson i Jakub Oczkowski.
W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do hali sportowej Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego, ul. Spółdzielcza 17. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna