Inne

Global Justice Night w Galerii Labirynt

Dodano: 23 listopada 2016, 11:26
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)
(fot. materiały promocyjne)

Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza na lubelską edycję ogólnopolskiego cyklu wydarzeń artystycznych i edukacyjnych dedykowanych globalnym zależnościom codziennego życia i polityki - Global Justice Night. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 26 listopada o godz. 18 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5).

Na Global Justice Night, organizowanym przez Polską Zieloną Sieć, spotykają się ludzie, którzy lubią wiedzieć, jak jest urządzony świat i pragną równych szans rozwoju dla siebie i innych. Ta wyjątkowa impreza, w tym roku po raz pierwszy opuściła Szczecin i jest organizowana również w Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu i Lublinie.

Gwiazdą zbliżającego się lubelskiego spotkania będzie podróżnik Mateusz Janiszewski, chirurg, autor książki "Dom nad rzeką Loes". Janiszewski opowie o swojej podróży na Timor Wschodni, której celem była chęć leczenia i pomocy ludziom. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Antonowicz (Akcja dla Globalnego Południa).

W programie Global Justice Night znajdzie się również pokaz ubrań zaprojektowanych przez Malwinę Wędzikowską dla kenijskiej spółdzielni kobiecej "Uwezo", premierowy pokaz filmu "Dobre życie" w reż. Meghan Horwath oraz spotkania z artystami i dziennikarzami zafascynowanymi krajami Afryki.

Imprezę zamknie wydarzenie muzyczne "aFrykasy SunSystem" z udziałem Mohameda Mbow z Senegalu i Grajka Krawca. To organiczny muzyki afrykańskiej, karaibskiej i latynoamerykańskiej.

Do piątku można odebrać w Galerii Labirynt bezpłatne wejściówki, które biorą udział w loterii wyjątkowych nagród rzeczowych.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna