Inne

Global Village w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2012, 12:41

24 lutego w Lublinie odbędzie się Global Village impreza podczas której mieszkańcy Lublina będą mieli okazję poznać kulturę i obyczaje 9 krajów świata, od Azji po Amerykę Południową.


24 lutego w godzinach 16.00 - 19.00 w Kawiarnio-Księgarni “Spółdzielnia” przy ul. Peowiaków 11 odbędzie się Global Village, czyli “globalna wioska”. Jest to wydarzenie cykliczne podczas którego studenci z różnych państw zaprezentują w ciekawy sposób tradycję i kulturę miejsc, z których pochodzą. Celem wydarzenia jest upowszechnianie wrażliwości kulturowej, łamanie stereotypów oraz umożliwienie bezpośredniego kontaktu z osobami różnych narodowości.

W programie Global Village zaplanowane są prezentacje wolontariuszy z 9 państw takich jak: Chiny, Kolumbia, Ukraina, Tanzania, Indonezja, Tajwan, Turcja, Brazylia, Rosja. Celem pobytu obcokrajowców w Lublinie jest realizacja warsztatów językowych i artystycznych w ramach projektu Across the Skyline organizowanego przez stowarzyszenie studenckie AIESEC. Podczas wydarzenia przybliżą oni obyczaje panujące w ich krajach, opowiedzą, co interesującego spotkało ich w Lublinie oraz zaprezentują narodowe stroje. Ponadto wydarzenie uświetni degustacja potraw tradycyjnych dla danych regionów świata.

Z zagranicznymi gośćmi będzie można porozmawiać osobiście przy stoiskach każdego z państw. Wszystkich zainteresowanych międzykulturowością serdecznie zapraszamy do “Spółdzielni”.


Wydarzenie organizowane jest przy współpracy zagranicznych wolontariuszy przez międzynarodowe stowarzyszenie studenckie AIESEC.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna