Inne

Handcraft: Sztuka ręcznej roboty w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2010, 09:12

W weekend (18–20.06) wielki finał Europejskiej Imprezy Rękodzielniczej i Artystycznej "Handcraft 2010” w Kolejarzu w Lublinie.

Czwarta edycja Europejskiej Imprezy Rękodzielniczej i Artystycznej "Handcraft”, organizowanej przez Pracownię Ceramiczną "Niño”, trwa od wtorku. Wtedy to w Domu Kultury Kolejarza przy ulicy Kunickiego 35 rozpoczęła się budowa wielkiego ceramicznego pomnika.

Jego tworzeniem kierują Piotr Skiba, mistrz garncarstwa i ceramiki, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych i nauczyciel garncarstwa w zespole szkół Nr 4 w Lublinie, oraz Lewin Di Giovine, czeladnik ceramiki artystycznej i współzałożyciel pracowni Niño. W wykonaniu pomnika biorą udział zaproszeni artyści oraz dzieci, młodzież i dorośli z Lublina i okolic.

Praca nad obiektem zakończy się w niedzielę wieczorem. Finał zapowiada się bardzo widowiskowo. – W końcowej fazie wypału widzowie zobaczą snopy iskier wyrzucanych w górę – cieszy się Lewin Di Giovine.

Dopełnieniem tego ogniowego widowiska będzie występ Formacji Tańca Ognia "Ignis”, która zaprezentuje spektakl "Irish Flame”. To sugestywne połączenie irlandzkich melodii, ruchu tanecznego i efektów ogniowych.

Na ostatni dzień Handcraftu zaplanowano także wiele innych atrakcji. Będą pokazy kowalstwa, garncarstwa i graffiti. Będzie wystawa prac ceramicznych. Będzie kiermasz, na którym twórcy z Lublina i regionu zaoferują swoje wyroby rękodzielnicze i spożywcze. Będzie koncert.

Muzycznymi atrakcjami w tym roku będą występy grup Słoma i Przedwietrze, Ostoja oraz Komische Pilze. Pierwsza to folkowa kapela prowadzona przez sławnego wytwórcę bębnów i perkusjonistę Jerzego Słomińskiego z podlubelskiej Dąbrówki. Druga to zespół śpiewaczy z Chełma. Trzecia to formacja z Włodawy, wykonująca reggae i ska.

Niedzielny program zaczyna się o godz. 11. W piątek od godz. 13 i w sobotę od godz. 11 będą warsztaty ceramiczne, rzeźbiarskie, malarskie i metaloplastyczne.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna