Inne

I urodziny Autonomicznego Centrum Społecznego Cicha 4

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2014, 10:22
Autor: Daniel Drob

W sobotę 13 września rozpoczynają się obchody urodzin Autonomicznego Centrum Społecznego Cicha 4.

To społeczność, która od roku angażuje się w społecznie zaangażowane projekty.

Pomagali zbierać podpisy mieszkańcom Żurawlowa przeciwko firmie Chevron, która planowała robić tam odwierty w celu wydobycia gazu łupkowego. Sprawie Chevron − Żurawlów zostanie poświęcona spora część "imprezy urodzinowej” - odbędzie się spotkanie z uczestnikami protestu, będzie można też obejrzeć wystawę zdjęć Andrzeja Bąka i wziąć udział w dyskusji na temat protestu antyłupkowego w Suścu na Roztoczu.

− Obchody urodzin Cichej, tak jak samo członkostwo w naszej społeczności, to przede wszystkim możliwość zaangażowania się w działanie na rzecz zmiany rzeczywistości. Jedną z nich jest podpisanie petycji w sprawie zakończenia konfliktu w Strefie Gazy. Akcję organizuje Amnesty International − mówi Gosia, wolontariuszka z Centrum Społecznego. − Przeprowadzimy wiele panelowych dyskusji związanych z problemami społecznymi. Debaty odbędą się w Sali Balowej w naszej kamienicy, będą dotyczyły spraw lokatorskich, weganizmu, niezależnych przestrzeni w miastach. W tej ostatniej debacie udział wezmą przedstawiciele z warszawskiego squotu Syrena oraz poznańskiego Odzysku. Dyskutować u nas może każdy.

A co oprócz debat?

Od godziny 14 do 22 będzie czynna "Biblioteczka wolnościowa” założona z inicjatywy Federacji Anarchistycznej Lublin. Obok zaplanowana jest wystawa Beehive Collectiva "Mesoamerica Resiste”. Jest to wspólna praca ponad 20 osób, które w jednym plakacie przedstawiły opór i solidarność lokalnych społeczności Ameryki Południowej. Prace nad plakatem trwały 9 lat.

O godzinie 20 na Cichej rozpocznie się pokaz fireshow grupy In Nomine, pół godziny później koncert da NEI 269, lubelska grupa, grająca awangardowy rap. Dla miłośników filmu zostanie uruchomione kino "Czwarty Wymiar”.

O godzinie 16.10 odbędzie się prezentacja "Odzyskajmy 30000 pustostanów” − dyskusję na temat polityki mieszkaniowej poprowadzą działacze ze squotu Odzysk.

Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach tynkowania gliną, które będą prowadzone na poddaszu kamienicy od godziny 15. Również tam będzie miała miejsce wystawa prac ukraińskiej grupy streetartowej pod tytułem "Czarny czwartek czarniejszy od czarnej flagi”.

Od 14 do 22 będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną Anny Minkiewicz obrazującą różne aspekty życia codziennego w Afganistanie. W tych samych godzinach, ale piętro niżej dzięki wystawie plakatów będzie można poznać krótką historię działalności Autonomicznego Centrum Społecznego Cicha4.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna