Inne

Instalacja dźwiękowa "Bardo"w DDK Węglin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2012, 19:39

W czwartek, 22 listopada, o godz. 18. Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin” zaprasza otwarcie instalacji Roberta Curgenvena "Bardo".

Bardo to nie-miejsce, strefa pomiędzy, przestrzenne i czasowe zawieszenie na skraju percepcji. Instalacja dźwiękowa 5.1, składająca się z dwóch osobnych strumieni dźwiękowych, działających dezorientacyjnie, zacierających granice wewnętrzności i zewnętrzności. Bardo zasiedla eteryczną wrażliwość dotykową, poruszając się od krawędzi ciszy do całkowitego zanurzenia w dźwięku, skupiając się na jego fizyczności – nie tylko wpływie na organizm, ale i sposobie, w jaki dźwięk może kształtować nasze postrzeganie przestrzeni i upływu czasu.

Robert Curgenven (1974) jest australijskim kompozytorem i muzykiem, mieszkającym w Cornwall. Jego praca obraca się wokół rezonansu produkowanego przez gramofony i własnoręcznie nagrywane płyty, włączając w to również nagrania terenowe z odległych rejonów świata, w których mieszkał. Interesuje go fizyczność dźwięku. Współpracuje z muzykami i artystami wizualnymi grając na najważniejszych festiwalach na świecie ( jak Transmediale, Ultrahang, Audiograft, Alice Springs Desert Festival ) oraz tworząc instalacje dźwiękowe w galeriach w Australii, Włoszech, Francji, UK, Niemczech i USA.

Wstęp wolny. Instalacja będzie otwarta do 12 grudnia 2012 r.

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a Lublin
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna