Inne

IV Lubartowski Półmaraton "Bez Granic"

Dodano: 26 sierpnia 2017, 09:16
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny organizuje półmaraton ulicami Lubartowa i okolicznych miejscowości. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na leczenie rocznej Bianki Dzięcioł, cierpiącej na tzw. "klątwę Ondyny".

Półmaraton połączony będzie z Festynem Integracyjnym. Oba wydarzenia odbędą się w niedzielę, 10 września na placu przed ratuszem w Lubartowie. Festyn rozpocznie się ogodz. 13, natomiast start biegu głównego zaplanowano na 15.

Zapisy na bieg już trwają. Można się zgłaszaćinternetowo, wypełniając formularz na stronie lubartowbiega.pl lub alwernia.org.pl. Zapisy elektroniczne trwają do 8 września do północy. Będzie także prowadzona rejestracja w dniu biegu w biurze zawodów w Lubartowskim Ośrodku Kultury, w godzinach 11-14.30.

W tym roku wszystkie darowizny wpłacone przez uczestników biegu trafią na leczenie rocznej Bianki Dzięcioł z Lubartowa. Dziewczynka cierpi na poważne zaburzenia układu oddechowego, zwane "klątwą Ondyny". Aby oddychać, dziecko musi być na stałe podłączone do respiratora. Szansą na poprawę jakości jej życia jest kosztowna operacja i leczenie. Potrzeba 500 tys. złotych.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna