Inne

"Jak zdobywano łożyskowe miasto..." Promocja książki o Kraśniku Fabrycznym

Dodano: 14 grudnia 2016, 17:51
Autor: opr. aa

O początkach Kraśnika Fabrycznego i pierwszej w Polsce fabryce łożysk tocznych. Tego dotyczy publikacja, której premierę zaplanowano na piątek 16 grudnia.

Książka „Jak zdobywano łożyskowe miasto. Początki miasta i fabryki w dokumentach i relacjach. Lata 1935-55” to pierwsza publikacja dotycząca pierwszych lat miasta Kraśnika Fabrycznego i pobliskiego zakładu łożyskowego obejmująca lata 1935-1955. Jej autorami są – Grzegorz Jankowski, Aneta Kowalczyk, Beata Czaplarska i Jarosław Cybulak.

– Sięgnęliśmy głównie do dokumentów dotyczących fabryki i dzielnicy fabrycznej jakie zgromadzone zostały w kraśnickim oddziale Archiwum Państwowego – mówi Grzegorz Jankowski, jeden ze współautorów książki. – Wiele z nich po raz pierwszy zostanie zaprezentowanych publicznie. Historię uzupełniają relacje kilku osób, które na przyfabrycznym osiedlu, pojawiły się już pod koniec lat 40. lub na początku 50. Udało nam się dotrzeć także do córki pierwszego dyrektora fabryki, która przekazała ciekawe fakty na temat pracy w ówczesnej fabryce.

Premiera książki w piątek w sali konferencyjnej Oddziału kraśnickiego Archiwum Państwowego (ul. K. Wyszyńskiego 2). Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Podczas spotkanie będzie można kupić książkę, którą wydała firma GŁOS. Od piątku będzie ona też dostępna w kraśnickich księgarniach.

Czytaj więcej o: Kraśnik
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak taką firmą zarządza OGRODNIK z bandą HIEN , to się nie ma co dziwić że to pada!!!!A przy tym MIASTO WYMIERA!!!
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
blog prezentujący historię kraśnika ***s://dziamber.wordpress.com/
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2016 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komuchy i PO ! Mówi Ci to coś ????? Myślisz ,że przypadkiem rozgrywa się kolejne przekręty ? Nie pasowało im aby państwo miało kontrolę nad obibokami zarządu ! Chińczycy od razu ich przejrzeli ale musieli zjeść ciacho z zakalcem ! Teraz pracownicy FŁT mają najniższe płace w Polsce ! Łatwo i lekko się jedzie na garbie narodu obiboku na stołku ???????
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2016 o 07:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby Agencja Rozwoju Przemysłu najpierw nie przejęła i nie doinwestował FŁT to nie byłoby co sprzedawać a ty nie miałbyś na chleb baranie. No ale niestety jest w Kraśniku grupa nierobów którym się wszystko należy chcieliby żeby nadal FŁT było państwowe (jak za PRL) i płaciło na zasadzie "czy się stoi czy się leży"
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może napiszcie książkę jak Schetyna sprzedał tanio FŁT Kraśnik razem z Polskimi murzynami Chińczykom !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna