Inne

Jaką Kalinę pamiętasz? Opowiedz co zmienić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2014, 11:20
Autor: opr. pab

Masz ciekawe wspomnienia związane z tym, jak przed laty wyglądała Kalinowszczyzna? A może masz pomysły, jak zmienić wygląd jednego z miejsc na osiedlu? Podziel się nimi z artystką, która przygotowuje projekt takich zmian.

Od poniedziałku 21 lipca do piątku w godz. 14-20 w okolicach Domu Kultury Narnia, przy ul. Lwowskiej 12 będzie można spotkać Gabrielę Pienias. To autorka i realizatorka projektu. Można przyjść, podzielić się swoimi wspomnieniami i pomysłami dla dzielnicy. Nowo tworzone miejsce ma nawiązywać do ogrodów i sadów oraz parterowych domów rodzinnych, które jeszcze do lat 70-tych XX wieku występowały na terenie Kalinowszczyzny. Artystka, wykorzystując technikę mozaiki, komponowanej z ceramicznych elementów, zaprosi mieszkańców dzielnicy do uczestnictwa w tworzeniu kafli i budowaniu mebli.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina, a w szczególności osoby związane z Kalinowszczyzną, do twórczego zaangażowania się w realizację projektu Kalinka. W odpowiedzi na wspomnienia o istniejącym niegdyś pod tą nazwą miejscu spotkań i zabaw oraz opowieści, którymi podzielili się z nami mieszkańcy tej dzielnicy pragniemy stworzyć miejsce sprzyjające kontemplacji, odpoczynkowi i rozmowie - zachęcają organizatorzy akcji.

Finał projektu zaplanowano na sobotę 9 sierpnia o godz. 19.30 w Domu Kultury Narnia.

Projekt Kalinka jest realizowany w ramach programu międzynarodowych rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS). Projekt LSS Residencies jest realizowany jest jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna