Inne

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej: produkty regionalne, pisanki, mazurki

Dodano: 8 kwietnia 2017, 08:04
Autor: eb

Kiermasz produktów regionalnych i ozdób świątecznych, koncert kapeli ludowej oraz degustacja świątecznego mazurka. To wszystko podczas Jarmarku Wielkanocnego w sobotę.

Od godz. 10 na Placu Wolności będzie można znaleźć stoiska z produktami regionalnymi i tradycyjnymi. Swoje wyroby zaprezentuje wielu wystawców z naszego regionu ale także np. z Podhala.

-  Do nabycia będą liczne produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych,  wytwarzane w niewielkich wytwórniach bądź domowych manufakturach, które  charakteryzują się wysoką jakością -  mówi Gabriela Bielińska specjalista ds. promocji z Bialskiego Centrum Kultury.

Kiermaszowi towarzyszyć będzie również jarmark ozdób świątecznych - palm, pisanek i stroików wielkanocnych. Na miejscu będzie można obejrzeć pokazy obrzędów związanych  z Wielkanocą, usłyszeć muzykę ludową i dowiedzieć się jak dawniej gospodynie przygotowywały się do świąt.

Nowością będzie degustacja tradycyjnego wielkanocnego mazurka który przygotują  Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół  Zawodowych Nr 1  im. KEN w Białej Podlaskiej (godz. 12). Jarmark potrwa do godz. 16.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska Wielkanoc
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna