Inne

Jubileusz "Afisza” w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2010, 11:30

Od 10 lat kamera "Afisza” towarzyszy wydarzeniom kulturalnym Lubelszczyzny. W środę (10.03) w ACK odbędzie się jubileuszowa impreza.

"Afisz” zadebiutował na antenie TVP Lublin w lutym 2000 roku. Jego pomysłodawcą i reżyserem jest Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Idea audycji to promowanie artystów i animatorów kultury z Lublina i okolic.

W 2007 roku Ziółkowska-Kurczuk zdobyła za "Afisz” pierwszą nagrodę na 14. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. w kategorii "Autor najlepszego programu kulturalnego”.

W 2010 roku "Afisz” uhonorowany został nagrodą "Zapałka Andersena”, którą przyznaje Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie.

W programie jubileuszowego spotkania są: projekcja dokumentu "Afisz – filmowe résumé”, prapremiera filmu według scenariusza i w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk "W Nowicy na końcu świata” i otwarcie wystawy fotografii autorstwa Kai Kurczuk.

Film "W Nowicy na końcu świata” przedstawia wieś w Beskidzie Niskim. "To opowieść o świecie Łemków, po którym pozostały już tylko nieliczne ślady w architekturze cerkwi, śpiewach liturgicznych, języku... To opowieść o ludziach żyjących tu obecnie, którzy próbują ratować dawne wartości i dawny świat” – napisano w tekście promocyjnym.

Dalej czytamy: "Kamera towarzyszy bohaterom przez cały rok. Pory roku – każda ma swój klimat, kolory, światło, muzykę, święta, ważne wydarzenia – wyznaczają rytm tej opowieści”.

Początek imprezy o godz. 18. Miejsce: Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”, Lublin, ul. Radziszewskiego 16.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna