Inne

Już dziś Noc Kultury 2010 (zmiany w programie)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2010, 12:45

Specjalnością tegorocznej Nocy Kultury będą imprezy w małych i mało znanych przestrzeniach plenerowych lubelskiej starówki i śródmieścia. Kilka z takich działań artystycznych zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Największym przebojem tego nurtu Nocy Kultury 2010 może okazać się "Podwórko sztuki” Galerii Białej. O godz. 18 przy ul. Narutowicza 32 ruszy program "Na podwórku w dzień i w nocy”. Będzie można oglądać realizacje grupy Twożywo, Jadwigi Sawickiej oraz Jana Gryki i Piotra Wysockiego.

Zostanie otwarta polsko-czeska wystawa z pracami m.in. Rafała Czępińskiego, Lucii Flachsovej i Przemysława Sasina. Zagrają sound system Redekonstrukcje i zespół Piano (Lukas Vizek, Pavel Doskočil, Ruda Rousek).

Bogaty program ma również podwórko przy Rynku 11. O 19 wystartuje tu Performance Art Meeting z udziałem Elviry Santamarii Torrens (Meksyk), Jasona Lima (Singapur) i Sandry Johnston (Irlandia Pn.). O 22 zacznie się blok "Rozdroża muzyki”, w ramach którego odbędą się koncert elektroniczno-folklorystycznego zespołu kr39 i projekcje muzycznych filmów dokumentalnych.
Na skwerze przy ul. Olejnej 6 od godz. 21 zaprezentują się m.in. Cukierkotki, Czarna Mamba, Komische Pilze i ComeYah. Na podwórku przy ul. Grodzkiej 7 o 21 wystartuje widowisko audiowizualne "Mietek Jurecki solo”. Na podwórku przy ul. Ku Farze 2/4 od godz. 21 wystąpią Pavka Morozov, Di Kuzine i Klezmaholics.

Podwórko przy ul. Grodzkiej 16 będzie należało do naszej redakcji. O godz. 21 zacznie się tu "Rok fotoreporterów Dziennika Wschodniego”, czyli multimedialna wystawa i spotkanie z fotoreporterami.

Zapowiedzi, program, filmy, zdjęcia, relacje z Nocy Kultury 2010 na www.dziennikwschodni.pl/nockultury
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna