Inne

Kabaret Limo w Filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2012, 14:33

Kabaret Limo
Kabaret Limo

W sobotę, 14.04, o godz. 19 w Sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej wystąpi kabaret „Limo”.
Gdański kabaret założony został w 1999 r. przez Abelarda Gizę i Marcina Kulwikowskiego (wówczas jeszcze licealistów).

Od tamtej pory kabaret stworzył kilka programów: „Limoniada”, „Wersja robocza”, „Program ze zwłoką”, „Za murami, za stosami”, „Miasteczko” i najnowszy – „Dzielnia”. Zdobyli wiele nagród na przeglądach w kraju, w tym najcenniejsze – nagrody publiczności. I trzy razy wygrali PAK-ę, najważniejszy festiwal kabaretowy w Polsce.

Ich teksty poruszają aktualne tematy, polską, przaśną rzeczywistość, subkultury, wydarzenia polityczne. Każdy ich program zdecydowanie różni się od poprzedniego. Wyróżnia ich umiejętność obserwacji tego, co aktualnie się dzieje i wyszukiwanie w tej rzeczywistości absurdalnych sytuacji. Reprezentują bardzo dobre aktorstwo, zgrabną grę słowem i udane piosenki.

Poszukują różnych form. Jeden z ich spektakli to parateatralna, metaforyczna opowieść o anonimowej miejscowości, która zmaga się z problemami przywodzącymi na myśl dobrze nam wszystkim znane obrazy małych miasteczek, blokowisk. Prezentują skecze rozgrywające się głównie pośród osiedlowych dresiarzy i ich plastikowych dziewczyn.

Ceny biletów: 40-60 zł.
KMO
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna