Inne

Kabaretowa reaktywacja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2009, 20:43

Wtorkowym (10.03) występem poniatowskiego kabaretu Masakra ruszy cykl imprez kulturalnych w klubie studenckim Piwnica w Lublinie.

Tym samym nastąpi reaktywacja uśpionego ostatnio miejsca, które przed laty tętniło artystycznym życiem.

Studencki Klub Kultury"Piwnica” miał okres świetności w latach 90. W przytulnej sali nr 7 Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS obywały się koncerty punkrockowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy fotograficzne, spektakle teatralne.

Spotykali się tu nie tylko studenci PiP, nie tylko żacy z UMCS i nie tylko ludzie, którym czas upływał od sesji do sesji. Przychodzili wszyscy, którzy nie potrafili żyć bez kultury.

Teraz w podziemiach przy ul. Narutowicza 12 ma być podobnie. Studenci specjalności animator i menedżer kultury startują z cyklem imprez, które powinny zainteresować nie tylko żaków.

Przez najbliższych kilka miesięcy w każdy wtorkowy wieczór w klubie będzie się działo coś ciekawego. Planowane są wystawy, warsztaty, pokazy filmowe, koncerty, spektakle kabaretowe. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą w interesujący sposób spędzić wolny czas.

Na rozruch wystąpi kabaret Masakra. Czyli, jak sami mówią o sobie, czterech przystojnych, młodych, inteligentnych, wesołych, miłych i przede wszystkim skromnych mężczyzn.

Grupa działa w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej. I tam zadebiutowała w ubiegłym roku 8 marca z repertuarem na Dzień Kobiet. Jej "Program pierwszy lepszy” został doceniony na wielu konkursach. M.in. na Mazowieckim Przeglądzie Kabaretów "Kab-Ura 2008” i na Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych "Kąkolewisko 2008”.

Teraz swoje juwenilia kabareciarze zaprezentują w Piwnicy. Dołożą do nich premierowy skecz pt. "Herbatka”, który dotyczy kłótni między małżonkami. Jak artyści zaznaczają, kto po powrocie do domu odważy się na łyk herbaty, temu należą się słowa uznania.

Początek występu o godz. 18.30. Wstęp wolny. Adres: ul. Narutowicza 12.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna