Inne

Kabaretowy Dom Kultury

  Edytuj ten wpis
Autor: pab

Kabaretowy Dom Kultury (Dom Kultury)
Kabaretowy Dom Kultury (Dom Kultury)

We wtorek, 23.10 o godz. 20 w Domu Kultury (ul. Krakowskie Przedmieście 19) rusza Kabaretowy Dom Kultury. Wystąpią Mimika i Szampanek.

To będzie pierwszy występ kabaretu Mimika w Lublinie, po sukcesach jakie odnieśli na festiwalu Fringe w Edynburgu. To także ostatnia szansa na udział w "Spotkaniu z Aktorem”, spektaklu Łukasza "Szampanka” Szymanka, tuż przed premierą jego nowego programu.

"Spotkanie z Aktorem”
Solowy program kabaretowy Łukasza "Szampanka" Szymanka, który łączy w sobie elementy teatru i kabaretu. Wykorzystywane są w nim utwory m.in. Prusa i Fredry, a autorem jest Marcin Wąsowski znany szerokiej publiczności jako 50% Kabaretu Świerszczychrząszcz.

"Spotkanie z Aktorem" to opowieść o codziennym i niecodziennym życiu aktora i jego przygodach. Bezpośrednie relacje z widownią zbliżają ją do tematu, a "wytworne" bisy zmuszają widza do opuszczenia sali w najlepszym (oby!) nastroju.

Premiera odbyła się w czerwcu 2010 r., a na VI Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych - KADR 2010, program zdobył I miejsce w kategorii małych form.

W roku 2011 z tym programem Szampanek dostał się do Półfinałów PaKI.

Mimika

Agnieszka Chylińska z zaciekawieniem przyglądała się historii pakerów, a Kuba Wojewódzki określił ten duet jako "jeden, wielki okrągły znak zapytania”.

Sławek Furtak i Grzesiek Mucha zaniemówili publicznie ponad osiem lat temu. Od tego czasu zdobyli wiele nagród na najbardziej znaczących w kraju festiwalach kabaretowych. Ich mimikę można było oglądać w telewizji m.in.: "Niedziela będzie dla Was 2010 – TVP Lublin”, XXXI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2010 – TVP1, Dwójkomania – X Festiwal Dobrego Humoru 2009 i w ostatniej edycji programu TVN "Mam talent!”, gdzie doszli do półfinału.

Ogromne sukcesy Mimika odniosła również w 2012 roku na jednym z największych teatralnych festiwali świata. W oficjalnej recenzji festiwalu FRINGE spektakl Mimiki otrzymał 4 na 5 gwiazdek, co uplasowało duet w czołówce wykonawców tegorocznej edycji.

Bilety na Kabaretowy Dom Kultury kosztują 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna