Inne

Karol Pomykała w Objazdowej Galerii Sztuki

Dodano: 7 grudnia 2016, 20:46
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne organizatora
fot. materiały promocyjne organizatora

Okręg Lubelski ZPAP zaprasza na wernisaż ostatniej w tym roku wystawy z cyklu Objazdowej Galerii Sztuki. W piątek, 9 grudnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się otwarcie wystawy grafik Karola Pomykały.

Karol Pomykała urodził się w 1985 roku w Zamościu. Studiował Grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, dyplom uzyskał w Zakładzie Grafiki Warsztatowej I. W swojej twórczości zajmuje się głównie grafiką artystyczną, wykonywaną w technice linorytu.

Prace Pomykały prezentowane były w ramach wystaw w kraju i za granicą, m.in.: w Chorwcji, Austrii, Japonii i Szwecji. Jest laureatem nagrody Nagry Imre Prize 4 Międzynarodowego Biennale Grafiki w Szeklerland, Nagrody Graficznej im. Jesusa Nuneza w Betanzos oraz wielu innych prestiżowych laurów i wyróżnień.

- Tematyka, jaką poruszałem do tej pory w swoich pracach, jest związana z osobistymi przeżyciami. Grafiki stanowią swoisty rodzaj komentarza tego, co spotyka mnie w życiu, formę pamiętnika - twierdzi Pomykała.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna