Inne

Katarzyna Szeloch i jej poezja w WBP

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2010, 16:33

Katarzyna Szeloch będzie promować w czwartek (11.02) w Lublinie swój nowy tomik poetycki "Drugi sztambuch erotyczny”.

Katarzyna Szeloch to pochodząca z Lublina warszawska poetka, historyczka literatury, filolożka i dziennikarka. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Współpracowała z BBC. Jest członkiem Związku Literatów Polskich.

"Drugi sztambuch erotyczny” jest siódmą książką Szeloch, po "Wierszach” (1992), "Niespełnieniach” (1998), "Sztambuchu erotycznym” (2000), "Portretach rzeczy ulotnych” (2001), "Błękitnym jednorożcu” (2003) i "Kuncewiczówce. Domu ponad czasem” (2006).

Większość jej książkowych publikacji to tomiki poetyckie. Jednym z wyjątków jest "Kuncewiczówka. Dom ponad czasem” – książka prozatorska o pisarce Marii Kuncewiczowej i jej domu, który był salonem goszczącym znakomitych aktorów, reżyserów i literatów, a obecnie jest muzeum o charakterze biograficzno-historyczno-artystycznym.

"Drugi sztambuch erotyczny”, będący kontynuacją wydanego przed dziesięcioma laty "Sztambucha erotycznego”, zawiera krótkie wiersze o miłości, napisane lekkim piórem i nasycone erotyzmem.

Spotkanie promocyjne rozpocznie się o godz. 17. Miejsce: Czytelnia Naukowa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna