Inne

Kiełsznia na kilka sposobów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2011, 12:51
Autor: agdy

„Sztuka Pamięci: Kiełsznia” to cykl interdyscyplinarnych działań edukacyjno-artystycznych (21-22.08) skoncentrowanych wokół sylwetki lubelskiego fotografa Stefana Kiełszni, z okazji 100 rocznicy jego urodzin.

Twórczość i sylwetka bohatera dwudniowego wydarzenia (żył w latach 1911–1987) jest inspiracją dla współczesnych artystów i dla amatorów. I okazją do popatrzenia na Lublin.

Program: 21 sierpnia (niedziela): o godz. 17 przed Ratuszem spotykają się uczestnicy akcji Stowarzyszenia Kulturalnego „Grupa Projekt”, by zrobić sobie aparat otworkowy i później nim zdjęcie. Będzie to próba podążenia śladami Kiełszni i sfotografowania kadr po kadrze dzisiejszej ul. Kowalskiej. (Uwaga, trzeba zgłosić swój udział we flashmobie: openlublin@gmail.com).

22 sierpnia (poniedziałek): o godz. 15 na ul. Kowalskiej 4 zacznie się „Performance dla Kiełszni” – próba odtworzenia życia ulicy przedstawionego na jego przedwojennych zdjęciach Lublina. Akcję przygotowują uczniowie z II LO.

* O godz. 16 w Bramie Grodzkiej „Kiełsznia dzisiaj” – multimedialna projekcja zdjęć młodych ludzi, którzy fotografowali Lublin inspirowani fotografiami Stefana Kiełszni.

* O godz. 18 w Galerii Teatru NN (ul. Grodzka 34) otwarcie wystawy niemieckiej artystki Ulrike Grossarth „Stoffe aus Lublin/Bławatne z Lublina. running/Lubartowska”. Zobaczymy prace plastyczne i wizualne inspirowane przedwojennymi zdjęciami Lublina.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna