Inne

Komisarz Maciejewski w środowisku zapaśników. "Czas Herkulesów" w Chełmie

Dodano: 23 kwietnia 2017, 14:24
Autor: bar

Marcin Wroński spotka się z chełmskimi czytelnikami
Marcin Wroński spotka się z chełmskimi czytelnikami

Marcin Wroński, lubelski autor kryminałów, w dziesiątej swojej książce wysłał swojego wiodącego bohatera komisarza Zygmunta Maciejewskiego do Chełma. Jego zadaniem jest rozwikłanie sprawy kryminalnej w środowisku… zapaśników.

Oczywiście w najnowszej powieści Wrońskiego nie chodzi o zapaśników obecnego „Gryfu”, ale tych, którzy imponowali swoją siłą i zręcznością w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Zbierając materiał autor zwiedzał zakamarki Chełma oraz spotykał się z miejscowymi historykami i regionalistami.

– Jestem poruszony życzliwością, z jaką spotkałem się ze strony chełmskich bibliotekarzy – powiedział Wroński, kiedy przystępował do pracy nad „Czasem Herkulesów”. – Bezinteresownie okazali mi wielką pomoc. A dlaczego Chełm? Uważam, że to miejsce wciąż nieobecne w literaturze, tak jak jeszcze do niedawna Lublin.

W swojej retro powieści Wroński wykorzystał między innymi takie historyczne wątki, jak budowa osiedla „Dyrekcja”, działalność środowiska skupionego wokół przedwojennej „Kameny”, czy charakterystyczną dla tego miasta wielokulturowość. Wśród postaci przywołał legendarnego naczelnika miejscowego więzienia, jak również także autentycznych chełmskich policjantów.

Książka właśnie trafia na księgarski rynek, a sam autor spotka się z chełmskimi czytelnikami w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej już we wtorek, 25 kwietnia o godz. 18.

Podczas spotkania z pisarzem będzie można poznać genezę powieści, zakupić „Czas Herkulesów” w specjalnej cenie, porozmawiać z autorem i otrzymać autograf.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 maja 2017 o 00:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby pojawiły się jeszcze jakieś opowiadania z tym bohaterem - przyzwyczaiłem się, że co jakiś czas przeżywałem z nim przygody. :)
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2017 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jego najlepszy kryminał, najbardziej kryminalny;)
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ponoć ma być jeszcze zbiór opowiadań Wronskiego, nie mogę sie doczekać. Uwielbiam go czytać, moi znajomi polecali i trafili w 10!:)
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2017 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetna historia. Uwielbiam powieści tak ścisle lokowane w realiach polskich miast i jego historii. Polecam cały cykl, ale ostatnia cześć Czas Herkulesow wciąga bezpamietnie. Polecam!
Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2017 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki poziom komentarzy, ludzie. Ktoś czytał w ogóle? Po pierwsze to 9 opowieść z cyklu o Maciejewskim, a nie 10, więc widzę, że i autor artykułu nie czytał. Po drugie, 10 część, ta z opowiadaniami, jest dopiero w planach. Po 3, czytałam, lubię i chciałabym pojechać do Chełmu właśnie dzięki tej książce. Jak ktoś ma wyrobiony smak literacki to doceni, reszta niech zostanie przy czytaniu tablic na fb
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna