Inne

Krzysztof Ingarden z wykładem w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2010, 11:53

Znakomity architekt Krzysztof Ingarden będzie gościł we wtorek (12.01) w Ośrodku "Brama Grodzka – Teatr NN”.

Krzysztof Ingarden jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (1982), staż doktorancki odbył w School of Art and Design oraz Tsukuba University w Japonii. Pracował w biurach Arata Isozaki w Tokio i J.S. Polshek & Partners w Nowym Jorku. Uzyskał stopień doktora architektury na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w 1987 roku.

Od 2003 roku jest prodziekanem i profesorem Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A.F. Modrzewskiego, od 2008 docentem Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego. Od roku 2002 sprawuje funkcję Generalnego Konsula Honorowego Japonii w Krakowie. W 1998 roku wraz z Jackiem Ewým założył biuro Ingarden & Ewý Architekci. Jest w nim Prezesem Zarządu.

Najważniejsze realizacje Ingardena to Polski Pawilon na Światowej Wystawie Expo 2005 w Aichi w Japonii (2005), Pawilon Wystawienniczo-Informacyjny "Wyspiański 2000” w Krakowie (2007), Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha” w Krakowie (współpraca z Arata Isozaki) i Ambasada Polski w Tokio (2001).

Pracownia kierowana przez Krzysztofa Ingardena przygotowała koncepcję przebudowy budynku Galerii Centrum w Lublinie.

We wtorek w Ośrodku "Brama Grodzka – Teatr NN” Ingarden wygłosi wykład pt. "Architektura pustki”. Start o godz. 18.30. Adres: ul. Grodzka 21.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna