Inne

Kulturalne Zemborzyce. Badanie terenu z Magdalenami

Dodano: 25 lipca 2015, 09:36

27 i 28 lipca między godz. 12 a 18 będą bezpłatne zajęcia w nietypowym miejscu. Organizatorzy zapraszają w okolice przystanku PKP Lublin Zemborzyce (ul. Krężnicka 169).

– Do udziału w projekcie zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież oraz osoby dorosłe (mile widziani seniorzy). Prosimy o zabranie z domów materiałów, które posłużą jako budulec instalacji. Mogą to być wszelkiego rodzaju opakowania, zużyte sprzęty rtv, bibeloty itp. – zachęcają organizatorzy „Kulturalnych Zemborzyc. Badania terenu”.

Zajęcia są bezpłatne i mają charakter otwarty, nie ma konieczności zapisywania się na nie. W projekcie można wziąć udział w pełnym wymiarze godzin lub przyjść na godzinę lub dwie przy okazji spaceru czy wycieczki rowerowej nad Zalew Zemborzycki.

– Mieszkańców dzielnicy Zemborzyce oraz lublinian zamieszkałych w innych dzielnicach miasta zachęcamy do wspólnej realizacji instalacji w duchu art recycling. Do jej stworzenia posłużą śmieci (np. butelki, puszki, kartony) oraz zepsute lub niepotrzebne, zalegające w piwnicach i na strychach wielu gospodarstw domowych przedmioty. W jaki sposób je przetworzyć oraz jak zaaranżować z nich przestrzeń, by stały się medium artystycznym, podpowie artystka interdyscyplinarna Magdalena Franczak. Za pomysłem stoi Magdalena Szubielska, która projekt koordynuje.

Uczestnicy spotykają się koło starej wiaty w poniedziałek i we wtorek. Finałem projektu będzie wernisaż wspólnie przygotowanej realizacji, zaplanowany na 28 lipca, na godzinę 17.00.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 lipca 2015 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a gdzie na przystanku PKP jest stara wiata? pewnie chodzi o dawną poczekalnię,tyko że ta już dawno r..........na!tak jak wszystko w tym kraju!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna