Inne

Kulturalny poniedziałek w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2013, 18:38
Autor: (red)

Wydarzenia kulturalne 4 listopada w Lublinie.• O godz. 12 Bohdan Butenko, legendarny ilustrator, grafik, pisarz, scenograf złoży wizytę w Miejskiej Bibliotece Publicznej (w Galerii 31), przy ul. Braci Wieniawskich 5. Na wystawie towarzyszącej artyście prezentowane będą ilustracje jego najnowszych autorskich książek Krasnoludek i Grzyby i król wydanych w tym roku przez Wydawnictwo Dreams. O godz. 15.00 odbędą się tu warsztaty plastyczne dla dzieci.

• O godz. 18 premiera filmu "Twarze nieistniejącego miasta” Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Zaprasza na nią Telewizyjna Agencja Producencka Alter Ego i Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN”. Przy ul. Grodzkiej 21 zobaczymy projekcję obrazu, którego inspiracją jest kolekcja szklanych negatywów odnaleziona w kamienicy przy Rynku 4 i w czerwcu 2012 roku przekazana do Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN”.

• Dziś, też o godz. 18, w sali Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (ul. Narutowicza 4) wernisaż wystawy: Schulz "Inspiracje, adoracje”. To wydarzenie jest częścią festiwalu Festiwal BRUNO4EVER. Zobaczymy prace: Mariusza Drzewińskiego, Włodzimierza Finke, Piotra Łucjana, Stanisława Ożoga. Oprócz nich bierze udział Oleg Lubkiwskij i Marian Oleksiak.
W programie także: Bertold Schenkelbach, fotografie z Drohobycza, lata 20 XX wieku i video dokumentacje performance: Włodko Kaufman, Lwów, Ukraina.

• Dziś zaczyna się w kasie Centrum Kultury sprzedaż biletów (20–30 zł) i karnetów (110–170 zł) na wydarzenia 17. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, które będą między 6 a 11 listopada. Niemal każde miejsce w nowym CK będzie polem działań artystycznych i edukacyjnych: spektakli, akcji performatywnych, projekcji filmów, warsztatów, wykładów, spotkań i rozmów z artystami. To "totalne zagarnięcie przestrzeni” doskonale współbrzmi z głównym przesłaniem, jakie niesie ze sobą taniec współczesny – sztuka bez ograniczeń, przekraczająca granice mentalne, geograficzne i kulturowe.

• O godz. 18 spektakl "Ala ma sen" w reżyserii Pawła Passiniego w Sali Widowiskowej Centrum Kultury. Bilety w cenach 10-30 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna