Inne

Lekcje sztuki: Zasadź, podlej, podaruj!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2014, 13:31

2 i 3 lipca Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają małych i dużych do wspólnej zabawy. W godz. 15-18 na Błoniach pod Zamkiem szukanie skarbów, lepienie donic i wspólne sadzenie roślin.

"Zasadź, podlej, podaruj!” to warsztaty dla miłośników wnikliwej obserwacji przyrody i spędzania czasu w rodzinnym gronie.

Pierwszego dnia uczestnicy postarają się odkryć na nowo przestrzeń Błoni pod Zamkiem. Będą szukać ukrytych przez Elżbietę Jabłońską artystkę i prowadzącą spotkanie tajemniczych przedmiotów.

Później stworzą z nich pojemniki i donice, zasadzą własne kompozycje roślin i przekażą je pod opiekę wybranym instytucjom kultury. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 - 16:30). Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzenie: Elżbieta Jabłońska, ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie aktualnie pracuje w Zakładzie Rysunku. Twórczość Jabłońskiej wpisywana jest często w obręb sztuki feministycznej czy postfeministycznej, choć artystka unika tak jednoznacznego przypisania.

Tworzy głównie instalacje, fotografie oraz działania czasowo-przestrzenne, performance. Wykorzystując i przekształcając popkulturowe stereotypy i klisze kobiecości prowadzi przepełnioną ironią grę z rolami społecznymi przypisanymi kobiecie, a jednocześnie - z mechanizmami instytucji sztuki.

Poddaje też refleksji zaangażowanie społeczne artystów (cykl "Pomaganie”) oraz bada relacje semantyczne, niepokoi widza nieadekwatnością formy i treści językowego zapisu (neony). Mieszka i pracuje w Kozielcu i Toruniu.

Warsztaty "Zasadź, podlej, podaruj!” są pierwszym spotkaniem z cyklu Lekcje sztuki dla małych i dużych. Jest to kompletny program edukacyjny, składający się z cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych na temat sztuk wizualnych. Na warsztaty zaproszone są zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Dzięki zajęciom uczestnicy rozwiną twórcze myślenie i wyobraźnię, poznają pojęcia z zakresu plastyki oraz historię i style obecne w sztuce na przestrzeni wieków, a także nauczą się odbierać sztukę współczesną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna