Inne

Liber, INA i Adam Stachowiak zagrają podczas lubelskiej WOŚP

Dodano: 7 stycznia 2017, 17:40
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Zbliża się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej imprezy charytatywnej będzie miała miejsce 15 stycznia. Lubelską część festiwalu uświetni koncert Libera, INY i Adama Stachowiaka. Najważniejsze wydarzenia odbywać się będą przez cały dzień w Galerii Olimp.

Już po raz dwudziesty piąty ekipa Jurka Owsiaka i dziesiątki tysięcy wolontariuszy w całym kraju zbierać będą pieniądze na wysokiej klasy sprzęt medyczny. W tym roku Orkiestra przeznaczy zebrane fundusze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki - twierdzy Jerzy Owsiak.

W tym roku w Lublinie czynnych będzie ponad 300 wolontariuszy. Miasto zaplanowało na ten dzień szereg atrakcji. Główna część imprezy odbywać się będzie w Galerii Olimp. Tam o godz. 10 rozpocznie się dobra zabawa, w planach m.in. koncerty, prezentacje, specjalnie przygotowane strefy, m.in. strefa medyczna, w której będzie można skorzystać z podstawowych badań profilaktycznych.

Wieczorem zorganizowana zostanie plenerowa scena na parkingu przed Galerią Olimp. Chłodny styczniowy wieczór rozgrzeją swoimi występami zespoły, m.in. Phedora czy Błękitny Nosorożec. Tradycyjnie w całej Polsce o godz. 20 rozpocznie się tak zwane "światełko do nieba", czyli widowiskowy pokaz fajerwerków. Gwiazdami wieczoru będą raper Liber, uczestniczka "Bitwy na głosy" INA oraz Adam Stachowiak znany z  talent show "The Voice of Poland".

W ramach zakupu ze środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ina,Liber,Adam to elita polskiej sceny muzycznej.Artyści z górnej półki.Czas spędzony z Nimi to gwarancja pięknej muzyki,zabawy i niezapomnianych wrażeń.Serdecznie polecam.Serduszko dla wszystkich.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna