Inne

Lub design! Zaprojektuj mebel dla miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2013, 23:36
Autor: Kmo

W ramach projektu Lub design! odbędą się kolejne wydarzenia dotyczące przestrzeni miejskiej. Zapisz się na piątkowe warsztaty i weź udział w środowym wykładzie. Bo miasto to MY!

Zaplanowano wspólne działania zmierzające do refleksji, w jaki sposób można poprawić jakość życia w miastach i jakie cechy powinien mieć idealny mebel miejski.

W środę (14 sierpnia) o godz. 18.00 w kawiarni "Kawka” (ul. Okopowa 9 i ) odbędzie się spotkanie pod nazwą "Miasto to MY”.

Poprowadzi je Ewa Gołębiowska, współinicjatorka utworzenia unikatowego ośrodka designu jakim jest Zamek Cieszyn, miejsca, w którym udaje się łączyć kulturę z innowacyjną przedsiębiorczością i nowymi technologiami. Spotkanie i rozmowa mają odpowiedzieć na pytanie, jak skuteczniej i przyjemniej poprawiać jakość życia w miastach. Zaprezentowane zostaną projekty realizowane w Polsce (m.in. Warszawa, Gdynia, Kraków i Cieszyn) oraz za granicą (m.in. Berlin, Kopenhaga i Nowy Jork), które są efektem oddolnych inicjatyw. Będą też krótkie warsztaty w terenie i podsumowanie.

W piątek (23 sierpnia) rozpoczną się dwudniowe warsztaty pod nazwą "Mebel dla Miasta”. Uczestnicy wezmą udział w projektowaniu, wykonaniu i wreszcie umieszczeniu mebla w wybranym punkcie miasta.

Warsztaty poprzedzi obserwacja, jak funkcjonują meble w przestrzeni Lublina, do czego służą, jak wyglądają, czy są wygodne, czy nie jest ich przypadkiem za mało... i czy w ogóle istnieją. Później wspólnie wykonany zostanie mebel dla miasta niekonwencjonalny, wielofunkcyjny i dla każdego. Warsztaty poprowadzą Katarzyna Szczypior, architekt krajobrazu, projektantka w pracowni Garden Concept Architekci Krajobrazu, i Jan Kamiński, architekt krajobrazu, asystent w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL, który prowadzi konsultacje społeczne odnowy dwóch lubelskich parków. Zajmuje się także działaniami artystycznymi w przestrzeni.

Miejscem wydarzenia będą Warsztaty Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a). Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona i dlatego wymagane są wcześniejsze zapisy: tel. 81 533 08 18, e.kruszynska@warsztatykultury.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna