Inne

Lubelska premiera książki Andrzeja Stasiuka

  Edytuj ten wpis

W środę (20 października) o godz. 17.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Hempla 5) w Lublinie odbędzie się spotkanie autorskie i premiera wydawnicza książki Andrzeja Stasiuka "Dziennik pisany później”.

"Dziennik pisany później” to powrót do formuły podróżniczych wrażeń, spisywanych post factum. Stasiuk tym razem opisuje swoje wojaże po Bałkanach, a bliżej w rejonie Banja Luki. niezwykłym, dotkniętym niedawno dramatem wojny jak wiele miejsc dawnej Jugosławii.

Pisze: "…jadąc przez Banja Lukę, rozmyślałem o niej. Wśród, ruin, grobów i pól minowych. Rozmyślałem o tym, jak leży na wznak między Wschodem, a Zachodem. Leniwa i senna … I sobie obiecuję, że jak tylko wrócę z tych beznadziejnych Bałkanów, to ją zaraz opiszę. Kilometr po kilometrze, hektar po hektarze, gmina po gminie, wymieniając te wszystkie nazwy jak zaklęcia, jak modlitwy, jak litanie, arko przymierza, domie złoty, wieżo z kości gdzieś koło Małkini, gdzieś koło Bełżca”.

Ta świetna proza została zilustrowana zdjęciami Dariusza Pawelca. Spotkanie z cyklu "Czarne Inspiracje” poprowadzi Mariusz Kargul z Grupy Literackiej A4.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna