Inne

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 maja 2008, 08:41

Na najbliższe 2 tygodnie Lublin zamieni się w arenę koncertów, kabaretonów i... wielkiego smażenia.

- Zaczynamy już dziś - zapowiada Katarzyna Marek z samorządu studentów Politechniki Lubelskiej. - Na nasze wielkie grillowanie wystarczy zabrać niezbędny sprzęt, kiełbaskę i karimatę albo koc. Impreza rozpocznie się o godz. 17 na terenach zielonych obok hali sportowej PL, przy ul. Nadbystrzyckiej. - Obok będzie scena, na której wystąpią kabarety. Łączymy grillowanie z humorem, więc dobra zabawa gwarantowana.

Kolejna okazja na zjedzenie smażonej kiełbaski już w środę. Właśnie wtedy przed Chatką Żaka zostanie rozstawiony wielki namiot. W środku - dobra muzyka, miejsce do potańczenia, stoliki do posiedzenia i grill. Uwaga tysiąc pierwszych kiełbasek uczestnicy dostaną gratis! Początek o godz. 22.

W sobotę Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza na grillowy piknik na Felin. O godz. 17.30 wielki koncert: "Grillowanie z disco w polu”. Organizatorzy zapewniają sporo miejsca na rozstawienie swojego grilla ale będą też stoiska, na których będzie można kupić smażoną kiełbaskę. - To będzie prawdziwy, majowy piknik - podkreśla Andrzej Maciaszczyk, szef samorządu studentów UP. - Zapraszamy studentów i nie tylko, o dowolnej porze.

Po imprezie na Felinie studencie żołądki będą miały prawie tydzień na odpoczynek od smażonego mięsa. - Bo potem zapraszamy na nasze miasteczko przy ul. Chodźki - mówi Mateusz Chruściak z samorządu Uniwersytetu Medycznego. W piątek 16 maja o godz. 20.30 rozpocznie się tam wielkie chodźkowe ognisko, które pół godziny później zamieni się w prawdziwą biesiadę, z mnóstwem jedzenia i występem kapeli weselnej. Kac gwarantowany.

LUBELSKIE DNI KULTURY STUDENCKIEJ 2008 - program

poniedziałek - 5 maja

16.00 - Otwarcie miasteczka Juwenaliowego - tereny zielone PL
16.00 - Grupówka 2008 - zbiorowa fotka pracowników i studentów PL - parking za Wydziałem Inżynierii Środowiska
17.00 - wieczorne grillowanie, otwarty kabareton (ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ, SMILE), pokaz Formacji Tańca Ognia 'Ignis' oraz Teatru Tańca Ognia 'Arrindal', koncert muzyki irlandzkiej (CARRANTUOHILL) - tereny zielone PL

wtorek - 6 maja

15.00 - Studenci z pasją - campus PL
16.00 - Bieg piwny - campus PL
16.00 - Przegląd Kapel Studenckich, koncert zespołu TOTENTANZ - tereny zielone PL
20.00 - Lan Party - biała sala - stołówka PL

środa - 7 maja

10.00 - II Minitargi Agroturystyczne "Cudze chwalicie swego nie znacie…” - Centrum Kongresowe UP
12.00 - konkursy kulinarne - parking przed stołówką PL
16.00 - rusza KOROWÓD studentów - start: miasteczko PL, potem ul. Nadbystrzycka, Głęboka, Sowińskiego, Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście
18.30 Koncert inaugurujący Lubelskie Dni Kultury Studenckiej (TYBET I ZETENA, JAMAL, MATTAFIX) - Plac Zamkowy
22.00 - I Piknik Studencki - parking przed Chatką Żaka (namiot)

czwartek - 8 maja

10.00 - Quady - parking przed stołówką PL
14.00 - Ukraińska latarnia - Kozienaliowe Dni Ukrainy - sala widowiskowa ACK "Chatka Żaka”.
16.00 - LARP (Live Action Role Play) - gra fantasy na żywo toczona na terenie Miasteczka Akademickiego UMCS
17.00 - Koziołki poetyckie - pomieszczenie po 5 Elemencie
18.00 - nauka salsy - stołówka PL
16.30 - wielki koncert reggae (PRIORYTET SOUNDSYSTEM, LOVE SEN-C MUSIC, PAPRIKA KORPS, VAVAMUFFIN) - tereny zielone PL

piątek - 9 maja

11.00 - tyciKON - minispotkanie z fantastyką, wystawa zdjęć Fantastyczne Fotografie, prelekcje, konkursy i pokazy, gry planszowe i karciane, performance - ACK UMCS "Chatka Żaka” mała scena, korytarz górny, plac przed ACK
14.00 - Ukraińska latarnia - Kozienaliowe Dni Ukrainy - ACK UMCS "Chatka Żaka”, namiot na boisku przy AOS UMCS
14.00 - turnieje w bilard, darts, piłkarzyki - Sport Pub, zawody w siłowaniu na rękę i sztafeta inżynierska - Campus PL
16.30 - koncert rockowy (HANGOVER, QUBE, COMA, HEY) - tereny zielone PL
19.00 - BRASILANDO OPEN'ER - koncert Sambasim, pokazy Capoeira Unicar Polska, występy grupy tańca Axe Bahia, koncert Joao Nascimento e Banda, lekcja samby, DJ Ed Szynszyl - Muszla Koncertowa w Parku Saskim.

sobota - 10 maja

10.00 - rozgrywki sportowe studentów PL - obiekty sportowe PL
10.00 - turniej piłki nożnej studentów UMCS - boisko przy AOS UMCS
11.00 - tyciKON - minispotkanie z fantastyką, wystawa zdjęć Fantastyczne Fotografie, prelekcje, konkursy i pokazy, gry planszowe i karciane, performance - ACK UMCS "Chatka Żaka”, mała scena, plac przed ACK.
14.30 - bieg po "Stepie Felińskim” - campus UP na Felinie
15.30 - zawody "Super Felin Man” - campus UP na Felinie
17.30 - koncert "grillowanie z disco w polu” (CLIVER, D-BOMB, ETNA, AKCENT) - campus UP na Felinie
20.00 - koncert (MACIEJ MALEŃCZUK, VOO VOO) - Muszla Koncertowa w Parku Saskim, bilety płatne

niedziela - 11 maja

8.00 - zawody w wędkarstwie spławikowym - Zalew Zemborzycki
10.00 - rozgrywki sportowe studentów PL - obiekty sportowe PL
17.30 - koncert rockowy (DECEIVERS, THE DOCTORS, RADIO BAGDAD, K.A.S.A, BIG-CYC) - campus UP na Felinie
19.00 - kabareton (SMILE, NOŁ NEJM, FORMACJA CHATELET) - Muszla Koncertowa w Parku Saskim, bilety płatne

poniedziałek - 12 maja

10.00 - pokazy i warsztaty grafitti - Plac między Kościołem Akademickim a Collegium Jana Pawła II
16.00 - koncert (PROLETARIAT, AKURAT i ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY) - Muszla w Ogrodzie Saskim, bilety płatne, after party w klubie MC`
14.00 - meeting teatralny (1-wszy dzień) - ACK UMCS "Chatka Żaka”, teatry anglojęzyczne:
20.30 - Fire Show Sigilium Ignis - miasteczko UMCS
21.00 - KnocK (1-wszy dzień): Kino objazdowe - "Nosferatu - symfonia grozy” - plac przed ACK UMCS "Chatka Żaka”. Jeśli będzie deszcz, to sala widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka”.
23.00 - Nocny Maraton Filmowy: "Nie kłam kochanie”, "Step up 2”, “Oko” - Nowa Aula KUL

wtorek - 13 maja

10.00 - II Dni Fotografii (1-wszy dzień) - ACK UMCS "Chatka Żaka”
10.00 - Dzień sportu na Poczekajce - obiekty sportowe KUL
11.00 - "Wyraź się w tańcu” - studencki konkurs tańca - Holl Collegium Norwidianum KUL
16.00 - SPAM - Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki - namiot na boisku przy AOS UMCS.
17.00 - meeting teatralny (2-gi dzień) - ACK UMCS "Chatka Żaka”
18.00 - koncert (STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO) - Nowa Aula KUL, bilety płatne, after party w klubie MC'
21.00 - KnocK (2-gi dzień): Przegląd studenckich filmów krótkometrażowych - plac przed ACK UMCS "Chatka Żaka”. Jeśli będzie deszcz, to sala widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka”

środa - 14 maja

10.00 - Akademicki Dzień Sportu - boiska przy AOS UMCS, Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego
10.00 - II Dni Fotografii (2-gi dzień) - ACK UMCS "Chatka Żaka”
10.00 - Tuning Show - parking przed Collegium Jana Pawła II KUL
12.00 - Pokazy sztuk walki - Holl Collegium Norwidianum KUL
16.00 - JAPKO - Jednodniowy Autorski Przegląd Kabaretów Ogólnopolskich (powadzenie: Świerszczychrząszcz; w jury Zenon Laskowik) - Nowa Aula KUL, bilety płatne
17.00 - meeting teatralny (3-ci dzień) - ACK Chatka Żaka
19.30 - wieczór wernisaży, otwarcie wystaw - ACK UMCS "Chatka Żaka”
21.00 - KnocK (3-ci dzień): I Ogólnopolski Festiwal Fotografii Cyfrowej "Diaporama 2008” - plac przed ACK UMCS "Chatka Żaka”. Jeśli będzie deszcz, to sala widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka”.
21.00 - Impreza w pianie - namiot na boisku przy AOS UMCS

Czwartek - 15 maja

10.00 - II Dni Fotografii (3-ci dzień) - ACK UMCS "Chatka Żaka”
10.00 - pokaz krótkometrażowych filmów komediowych - holl na I piętrze Gmachu Głównego KUL
12.00 - maraton filmowy ("But Manitou”, ”Baśń o ludziach stąd”, “Wyjście awaryjne”) - Stara Aula KUL
17.00 - ognisko (śpiewy przy ognisku z gitarami, Pokaz Fire show) - Gospodarstwo Doświadczalne UP na Felinie
17.30 - panel dyskusyjny "Paskuda mojego miasta” - Mała scena ACK "Chatka Żaka”
18.00 - kabareton (zwycięzca przeglądu JAPKO, PARANIENORMALNI, KABARET SKĘCZÓW MĘCZĄCYCH, GRZEGORZ HALAMA) - Nowa Aula KUL, bilety płatne, after party w klubie MC'
18.00 - HOUSE ON AIR - Świeży, Platimati, Foton, Optymist, Alan White, Michael Parsberg aka Safri Duo - parking przy Wydziale Artystycznym UMCS, al. Kraśnicka 2, After Party - Klubokawiarnia Archiwum
19:30-21.00 Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS Impetus - sala widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka”
20:00 - Muzykoterapia (WAY OUT, GOLDEN LIFE, IRA) - scena duża na miasteczku UM przy ul. Chodźki
23:00 - karaoke na świeżym powietrzu - scena mała na Miasteczku UM przy ul. Chodźki

piątek - 16 maja

8.00 - Kacofirek - część 1: Jak zdrowo zacząć dzień - miasteczko UM
10.00 - interakcje artystyczne (instalacja do niedzieli) - Wydział Artystyczny UMCS
10.00 - II Dni Fotografii (4-ty dzień) - ACK "Chatka Żaka”
12.00 - paintball - miasteczko UM, tereny zielone przed DS.4
12.00 - wystawa nieznanych zdjęć Karola Wojtyły z czasów, gdy wykładał na KUL-u - sala GG-208
14.00 - pokaz filmu “Odwagi, Ja Jestem” - sala GG-210
14.00 - Siłacze Chodźkowa - Miasteczko UM
14.30 - "Paraolimpiada”, czyli olimpiada w parach - Miasteczko UM
15:00 - "Sztafeta z Kroplówką” - Miasteczko UM
16:00 "Poszukiwacze Skarbu Złotego” - Miasteczko UM, WSPA
16.30 - koncert w Kościele Akademickim - chór Murcia z Hiszpanii oraz Chór Akademicki KUL
17.00 -19.00 Panel dyskusyjny "Lublin w trzech dekoracjach - przekształcenia krajobrazu w XX wieku” - mała scena ACK "Chatka Żaka”
18.00 - Śmiechoterapia (kabarety: SMILE i CZESUAF) - scena mała na Miasteczku UM
18.00 - Koncert jazzowy, Big Band, zespół studentów UMCS jazzu i muzyki estradowej - sala widowiskowa ACK "Chatka Żaka”
18.00 - koncert (ZIN I ONI, GAPYEAR, ŁZY, KASIA KOWALSKA) - parking przy Wydziale Artystycznym UMCS, al. Kraśnicka 2, after party - MC` Klub
20.00 - koncert zespołu 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach - plac przed Kościołem Akademickim
20.30 - Wielkie Ognisko Chodźkowa - miasteczko UM przy ul. Chodźki
21.00 - Biesiada Chodźkowa z WiRem - scena na miasteczku UM przy ul. Chodźki
21.00 - występ Teatru ITP. - “Opowieści papieskie” - dziedziniec KUL

sobota - 17 maja

8.00 - Kacofirek Reaktywacja - część 2 - miasteczko UM
9.00 - V Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Skokach przez Przeszkody -
Hipodrom UP przy ul. Doświadczalnej
10.00 - II Dni Fotografii, "Zbliżenia” - fotografia erotyczna: (5-ty dzień) - ACK "Chatka Żaka”
12.00 - Turniej Streetball i Beachball - miasteczko UM, boisko przed DS.4 przy ul. Chodźki
12.30 - "Medyczno-Wyspiarska Sztafeta Po Złoto” - Miasteczko UM przy ul. Chodźki, ul. Bursaki
14.00 - "Wyścig Łóżek Szpitalnych” - Miasteczko UM przy ul. Chodźki
16.00 - TunningShow - parking przy WSPA (ul. Bursaki), przejazd ulicami Lublina, parking przy hali UM
16.00 - Panel dyskusyjny "Wizualny kanibalizm ciała kobiecego” i "Czy fotografia może być nieetyczna?” - mała scena ACK "Chatka Żaka”:
18.00 - koncert (SYMPHONY, COOL KIDS OF DEATH, HURT, PIERSI) - parking przy Wydziale Artystycznym UMCS, al. Kraśnicka 2, After Party - MC` Klub
20.00 - Reggae Night (w trakcie warsztaty bębniarskie) - scena mała na miasteczku UM przy ul. Chodźki

niedziela - 18 maja

8.00 Kacofirek Rewolucje - miasteczko UM
8.00 - Studencki Rajd Samochodowy o Puchar Rektora UP - ul. Dobrzańskiego
11.00 - Dzień Sportu z PZU - Hala UM przy ul. Chodźki
11.00 - "Biała Niedziela” - Studenci Uniwersytetu Medycznego Mieszkańcom Lublina - Plac Litewski
16.00 - Tuning Show - ul. Dobrzańskiego
16.00 - Przegląd Regionalny FAMA 2008 - Klubokawiarnia Archiwum
18.00 - Monument Session 6 (DJ DEERTY, MC DOLAR, MC JUPIK, JUNIOR STRESS, AL-FATNUJAH, ABRADAB) - pomieszczenie byłego 5 Elementu
19.00 - wybory Studenckiej Miss Lublina - Centrum Kongresowe UP
19.00 - Msza Św. w Kościele Garnizonowym - al. Racławickie 20
20.00 - Fartuch Party - klubokawiarnia "Archiwum”
21.00 - Teatry Tańca (Surge Dance Company, "Surge”, "Statick”, "Juncture”, "Absurdity”) - Muszla Koncertowa w Parku Saskim

poniedziałek - 19 maja

16.00 - Przegląd Regionalny FAMA 2008 - Klubokawiarnia Archiwum
21.00 - Teatry Tańca (Melting Spot "Exodust”, hip-hop) - Muszla Koncertowa w Parku Saskim
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna