Inne

Lubelskie Targi Książki: Fornal, Pastuszko, Michalewicz, Wiernikowska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2014, 15:26

13 i 14 czerwca Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na VIII Lubelskie Targi Książki.

Ideą Targów jest promocja wydawców oraz twórców Lublina i Lubelszczyzny. Uroczyste rozpoczęcie imprezy w piątek, 13 czerwca, o godz. 11. Targi potrwają do godz. 18 (piątek) i godz. 16 (sobota).


IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

12 czerwca (czwartek)
godz. 19 Galeria Biblioteki - Anna Fornal - promocja tomiku wierszy tu i tam (Lublin, Norbertinum, 2014)

13 czerwca (piątek)

godz. 10 i 12 - wszystko o książce, czyli przygody Dydka i Majki - warsztaty edukacyjno-plastyczne dla dzieci

godz. 13.00 Iza Pastuszko - promocja książki Architektura Dzielnicy Uniwersyteckiej w Lublinie (Lublin, Wydawnictwo UMCS, 2013)

godz. 15.00 Iza Michalewicz - spotkanie autorskie (Wydawnictwo Zwierciadło)

Iza Michalewicz - laureatka nagrody Grand Press 2011 za Reportaż Roku "Jolanta i ogień". Dwukrotnie nominowana do tej nagrody w latach 2012 i 2013. W 2014 r. otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennika­rzy Polskich za reportaż Zakochaj się w Warszawie (DF). Jest reporterką „Duże­go Formatu". Współautorka bestsellerowej biografii Violetty Villas - Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia. Autorka zbioru 24 repor­taży pod tytułem Życie to za malo. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei. Książka ukazała się w 2014 r. nakładem Wydawnictwa Zwierciadło.

godz. 17.00 Maria Wiernikowska - spotkanie autorskie (Wydawnictwo Zwierciadło)

Maria Wiernikowska - dziennikarka, reporterka. Karierę rozpoczęła w roku 1982 w Radio France International, jednocześnie współpracując z BBC. Po 1989 roku wróciła do Polski, wiążąc się z Polskim Radiem, potem Radiem Zet i Gazetą Wyborczą. Przez wiele lat była korespondentką Telewizji Polskiej. Re­lacjonowała konflikty zbrojne, m.in. w Afganistanie, na terenie byłej Jugosławii i w Czeczenii. Autorka książek: Zwariowałam, czyli Widziałam w Klewkach, (Wyd. Rosner & Wspólnicy 2005), Oczy czarne, oczy nie­bieskie. Z drogi do Santiago de Compostela (Wydawnictwo Zwierciadło 2013) oraz Widziałam. Opowieści wojenne (Wydawnictwo Zwierciadło 2014).

14 czerwca (sobota)

godz. 12.00 VII Lubelska Aukcja Antykwaryczna

Galeria Biblioteki
AKT W POLSKIEJ FOTOGRAFII - wystawa ze zbiorów Jerzego Piątka

Autorska Galeria Hol
DZIECI W OBIEKTYWIE - wystawa fotografii z lat 1871-1992 ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Hol Biblioteki
KSIĄŻKA ROKU 2013 - ekspozycja pokonkursowa

4 CZERWCA 1989 NA LUBELSZCZYŹNIE - wystawa rocznicowa dokumentów życia społecznego ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego
w Lublinie
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna