Inne

Lubelskie Targi Książki z forpocztą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2009, 13:15

Od piątku (4.12) w WBP w Lublinie kiermasz książkowy, promocje książek, spotkania z pisarzami, wystawy i zabawy dla dzieci.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na III Lubelskie Targi Książki. Odbędą się one w piątek w godz. 11–18 i w sobotę w godz. 10–18.

Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce w piątek o godz. 11 w Galerii Biblioteki. W programie: Wręczenie Wawrzynu Pawła Konrada laureatom konkursu Książka Roku 2008, Wręczenie Białego Papirusu darczyńcom biblioteki i otwarcie wystawy pokonkursowej Książka Roku 2008.

Zaplanowano promocje wielu interesujących książek. Np. pierwszego dnia o godz. 12 promowana będzie książka Jerzego Illga "Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach”.

Ciekawie zapowiada się sobotnie (start o 10.30) mikołajkowe spotkanie dla dzieci z postaciami z bajki Grażyny Lutosławskiej "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata”. Wezmą w nim udział Hanka Brulińska i Przemysław Gąsiorowicz, grający w inscenizacji sztuki w Teatrze Osterwy. Będą też zabawy i gry dla dzieci.

Przez cały czas trwania targów autorzy będą podpisywać swoje książki przy stoiskach targowych. Zapowiedzieli się m.in. Adam Kulik, Agnieszka Martinka, Kazimierz Pawełek, Katarzyna Szeloch, Maria Brzezińska, Grażyna Lutosławska, Małgorzata Sawicka, Małgorzata Żurakowska, Adam Polski, Halina Danczowska, Jacek Dąbała, Marek Gędek, Bohdan Królikowski, Izabella Wlazłowska i Urszula Gierszoń.

Forpocztą III Lubelskich Targów Książki będzie czwartkowe spotkanie z Norbertem Wojciechowskim, prezesem Wydawnictwa Norbertinum, na temat "Wczoraj i dziś – ruch wydawniczy w Polsce przed i po 1989 roku”. Miejsce: Czytelnia Naukowa. Czas: godz. 14.

Wstęp wolny.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego mieści się przy ul. Narutowicza 4.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna