Inne

Martin Pollack w Bramie Grodzkiej

Dodano: 11 kwietnia 2017, 19:15
Autor: oprac.

W środę 12 kwietnia o godz. 18 w Bramie Grodzkiej (ul. Grodzka 21) spotkanie z Martinem Pollackiem wokół książki „Topografia Pamięci”.

Spotkanie z wielokrotnie nagradzanym austriackim pisarzem i tłumaczem literatury polskiej, który opowie o swojej najnowszej książce poprowadzi dr Agnieszka Hudzik.

„Topografia pamięci” to erudycyjna przeprawa przez drażliwe punkty pamięci historycznej. Elementem scalającym rozważania austriackiego autora jest ludzka pamięć, postrzegana jako zdolność do głębokiego poznania świata i zachodzących w nim procesów.

Pollack stara się zrozumieć, jak pamięć oddziałuje nie tylko na jednostkę, ale także na całe społeczeństwa, rozważając jednocześnie jej wpływ na przyszłość Europy Środkowo-Wschodniej. Pisarz obnaża przy tym narracje, za pomocą których dzisiejsi politycy chcą odgrodzić się od uchodźców, a jednocześnie ujednolicić pamięć zbiorową i zakłamać historię.

Wstęp wolny.

Martin Pollack
Martin Pollack (fot. Łukasz Saturczak)
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To niech "obnaża" swoich rodaków którzy mordowali Polaków nieraz bardziej skutecznie niż Niemcy a nie wtłacza do pamięci historycznej współczesny poli-poprawny bełkot o rzekomych "uchodźcach" z których zdecydowana większość to imigranci ekonomiczni podróżujący za jak najwyższym socjalem za nic nie robienie a nie uciekający przed wojną.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna