Inne

Miasto dla ludzi - utopia czy ... konieczność?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2014, 15:47

Czwartek, 14 sierpnia 2014, godz.17.30, Zielony Talerzyk, ul. Królewska 3. Spotkanie z cyklu LubDesign jest otwarte dla wszystkich chętnych.

Miasta ludzkie czy NIE-ludzkie? W niektórych czujemy się dobrze i przyjaźnie, chaos i hałas innych wywołuje nasze złe samopoczucie.

Architekt Jan Gehl postulował tworzenie przestrzeni publicznych tak, by były krojone na ludzką miarę, inspirowały, jednocześnie dając naszym ciałom i zmysłom szansę na wytchnienie. Spotkanie będzie miało na celu wspólne odniesienie tej koncepcji do przestrzeni publicznych Lublina.

Przy wykorzystaniu metody design thinking zastanowimy się w jaki sposób mieszkańcy mogą uprzyjaźnić swoje miasto, współkreować przestrzeń publiczną tak, by niezależnie od pory dnia i roku była ona ludzka - dla ludzi i pełna ludzi.

Prowadzenie:

Ewa Gołębiowska - współinicjatorka i dyrektorka Zamku Cieszyn, pierwszego regionalnego ośrodka w Polsce promującego dobry design wśród firm oraz w sektorze publicznym.

Lubomira Trojan - antropolożka kultury, związana z centrum dizajnu Zamek Cieszyn. Zajmuje się promocją projektowania, współpracuje z instytucjami publicznymi i firmami przy procesach związanych z projektowaniem włączającym użytkowników.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Zielony Talerzyk
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna