Inne

Międzynarodowy Dzień Tańca w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2010, 07:46

Na siedmiogodzinny maraton artystyczny pod znakiem Terpsychory zaprasza na czwartek (29.04) Lubelski Teatr Tańca.

29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony w 1982 roku. Jego kolejnym odsłonom towarzyszy przesłanie przygotowywane przez jakąś wybitną postać związaną z tańcem współczesnym lub baletem.

Tegoroczny tekst jest autorstwa argentyńskiego tancerza Julio Bocci. "Taniec to dyscyplina, praca, nauka, komunikacja. Dzięki niemu oszczędzamy na słowach, których być może inni i tak by nie zrozumieli; zamiast nich tworzymy uniwersalny język, znajomy dla wszystkich. Taniec daje nam przyjemność, sprawia, że czujemy się wolni, daje nam pocieszenie w smutku, jakim napawa nas świadomość, że my – ludzie – nie umiemy latać jak ptaki, zbliża nas do nieba, do świętości, do nieskończoności. To subtelna sztuka, za każdym razem odmienna, podobna do sztuki miłosnej w tym, że po zakończeniu każdego występu nasze serca biją szybko i nie możemy doczekać się kolejnego razu” – napisał Bocca.

W czwartek w Lublinie zbliżą się do nieba członkowie Lubelskiego Teatru Tańca i zaproszeni przez nich artyści. Z okazji święta tańca grupa Ryszarda Kalinowskiego przygotowała cykl imprez. Sama wystąpi ze spektaklem "Endo” (Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, godz. 20, bilety: 10/20 zł). Członek grupy Wojciech Kaproń poprowadzi otwartą lekcję tańca współczesnego (parking przed ACK UMCS "Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, godz. 14, wstęp wolny).

O godz. 16 w Chatce Żaka rozpoczną się występy młodych tancerzy z Lublina i regionu pod hasłem "Młody Taniec” (wstęp wolny). Zaprezentują się m.in. grupa taneczna Etezja, Broadway Dance Studio, grupa Allegro Estrady Dziecięcej z Chełma i grupa Ada Plus z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna