Inne

Mistrzostwa Polski Bike Polo w Lublinie

Dodano: 10 września 2016, 11:45
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W dniach 24-25 września w Lublinie odbędą się 7. Mistrzostwa Polski Bike Polo. Będzie to wielka gratka dla miłośników tego specyficznego sportu, w którym zamiast na koniach, uczestnicy jeżdżą na rowerach. Impreza odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr 43 im. I.J. Paderewskiego.

Tym razem MPBP odbywają się w formule otwartej, czyli oprócz rdzennie polskich drużyn mogą startować drużyny zagraniczne. Jak do tej pory - polska drużyna musi mieć w składzie przynajmniej dwóch obywateli Polski. Mistrzem Polski zostanie najwyżej klasyfikowana polska drużyna, nie musi to być wcale zwycięzca turnieju.

W tegorocznych zawodach weźmie udział do 16 drużyn m.in. z Warszawy, Krakowa oraz Lublina. Nasze miasto będzie reprezentować drużyna organizatorów pod nazwą „Ściana Wschodnia”. W sobotę rozegrane będą rundy kwalifikacyjne, zaś w niedzielę rozgrywki finałowe.

Bike polo (rowerowe polo) to sport rozgrywany na boisku z twardą nawierzchnią otoczonym bandami, w którym biorą udział drużyny 3-osobowe. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i przypomina nieco hokeja. Mecze trwają do 5 goli lub 10 minut.

Klub sportowy Bike Polo Lublin został założony przez grupkę zapaleńców w roku 2016, ale gracze są aktywni od roku 2010. Gracze z Lublina brali udział w wielu zawodach od roku 2011, w tym mistrzostwach Polski, wielu turniejach zagranicznych i dwukrotnie w mistrzostwach Europy.

Zawody będą się odbywać się od godziny 9:30 do 18:00. Szacunkowa godzina finału w niedzielę to 17:00. Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna