Inne

Most Kultury: Warsztaty, koncerty i inne weekendowe atrakcje

Dodano: 26 lipca 2016, 21:11
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Lipiec na Moście Kultury powoli dobiega końca. Przed nami ostatnie weekendowe atrakcje w tym miesiącu. Standardowo nie zabraknie warsztatów, koncertów i zabaw.

Zaczynamy w piątek, 29 lipca, o godz. 16 warsztatami gitarowymi prowadzonymi przez Zbyszka Kowalczyka. O godz. 20 odbędzie się koncert zespołu Fsc Hot Rod. Grupa powstała na początku 2014 roku za sprawą tajemniczej rozmowy Deutryka i Szeli, gdzie zapadła decyzja o powołaniu do życia machiny, jaki również zaproszenia do pracy w warsztacie FSC basowej Hanki oraz gitarowych mechaników Zbishka i Dratha Vadera. Tak skrystalizował się rajdowy rock&rollowy team złożony z doświadczonych lubelskich muzyków znanych z takich grup jak Bajm, Teksasy czy Lubelska Federacja Bardów.

W sobotę na początek organizatorzy proponują zajęcia platyczne dla dzieci. Warsztaty "Akwarelki" startują o godz. 11. Dwie godziny później odbędą się warsztaty kulinarne mEATing. Podobnie jak w piątek, dzień zakończymy koncertem. O godz. 20 wystąpi zespół Standard Brass Band. Jest to orkiestra występująca głównie na terenie Lubelszczyzny, chociaż ma też na swoim koncie artystyczne podróże np. do Warszawy, Kielc, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Wieliczki, Nowego Targu, a nawet Brukseli. Dla wzbogacenia brzmienia grupy na koncerty zapraszany bywa kwartet smyczkowy Teatru Muzycznego w Lublinie. Repertuar zespołu obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej.

Ostatni dzień lipca również rozpoczniemy warsztatami dla najmłodszych, tym razem będą to zajęcia taneczne. Od godz. 17 Most będzie należał do Teatru Bezczelnego, który poprowadzi warsztaty improwizacji. Ekipa uchyli rąbka tajemnicy i zdradzi sekret spontaniczności. Zostawi obok konwenanse i odda się czystej radości. Wieczorem, o godz. 20, odbędzie się zabawa taneczna - Salsoteka.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Moście im. Marian Lutosławskiego. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Most Kultury koncert warsztaty
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna