Inne

Muzeum w Kozłówce zaczyna sezon turystyczny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2013, 15:39

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce od 2 kwietnia jest otwarte dla turystów (Muzeum Zamoyskich)
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce od 2 kwietnia jest otwarte dla turystów (Muzeum Zamoyskich)

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce od 2 kwietnia jest otwarte dla turystów. Nawet w pierwszym dniu po świętach, mimo nie sprzyjającej pogody, byli zwiedzający.

– Zawsze byliśmy ciekawi tego pałacu, a teraz przy okazji świąt spędzanych w Lublinie mogliśmy tu przyjechać – mówią Anna i Roman Chodakowscy z Warszawy. – Wnętrza są zachwycające, ekspozycje świetne, było niewiele osób więc mogliśmy wszystko dokładnie i w spokoju obejrzeć. Będziemy namawiać znajomych na przyjazd tutaj w lecie.

Wizytę w Kozłówce zarezerwowały już grupy z Gorzowa Wielkopolskiego, Krosna, Niska, Poznania, Suwałk, Siedlec i Warszawy. Turyści mogą zwiedzać muzeum codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

– Wnętrza lśnią po zimowych porządkach, wprowadziliśmy drobne zmiany w stałych ekspozycjach, jest kilka niespodzianek – wyjaśnia Grażyna Antoniuk z działu edukacji, informacji muzealnej i wydawnictw. – Nowością tygodnia, eksponatem związanym ze świętami wielkanocnymi jest strusie jajo. Czas nie obszedł się z nim łaskawie, ale zostało poddane częściowej rekonstrukcji. Pokryte jest niezwykłą rytowaną dekoracją, widzimy na niej m.in. scenę przeprowadzania lewatywy…

Nowe eksponaty znajdują się w tzw. pokoiku egzotycznym i w pokoju myśliwskim.

– Na 12 kwietnia zapowiadamy otwarcie wystawy czasowej "Ex Thesauro Universitatis” ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – dodaje Grażyna Antoniuk. – Zobaczymy dzieła na Lubelszczyźnie nigdy nie prezentowane, a w Polsce pokazywane tylko jeden raz.

To będzie wydarzenie niezwykłe – zobaczymy 300 wyjątkowych dzieł, a wśród nich obrazy Jerzego Nowosielskiego, Antoniego Michalaka, Jacka Malczewskiego, Tymona Niesiołowskiego. Będzie 130 obiektów zabytkowej, wyjątkowej urody porcelany, figurki i rzeźby sięgające średniowiecza, wyroby ze srebra. Na co dzień w ogóle nie są udostępniane.

Wystawa poprzez swoją wyjątkowość z pewnością będzie jednym z tych wydarzeń, które przyciągną do Kozłówki turystów, a tych muzeum stara się pozyskać poprzez rozliczne akcje promocyjne, spotkania, wyjazdy z wykładami do wielu miejsc w kraju.

Warto zajrzeć na stronę Internetową WWW.muzeumzamoyskich.pl gdzie prezentowane są wszystkie nowe nabytki, wystawy, najciekawsze miejsca i wydarzenia w muzeum.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna