Inne

Napisz reportaż, wygraj książki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2012, 14:39
Autor: czarne.com.pl

Wydawnictwo Czarne, dwumiesięcznik "Nowa Europa Wschodnia" i kwartalnik "New Eastern Europe" zapraszają do wzięcia udziału w konkursie reporterskim "O Wschodzie na Zachodzie".

Reportaż powinien opisywać tereny poradzieckie w dowolnym ujęciu: życie codzienne, polityka, sport itp. Docenimy zwłaszcza opowieści o mało znanych problemach oraz nowatorskie spojrzenie na te już znane.

Wydawnictwo prosi o nadsyłanie prac nieprzekraczających 12 000 znaków ze spacjami do 30 września 2012 na adres zbigniew.rokita@new.org.pl. Mile widziane zdjęcia (nieprzekraczające 3 MB) ilustrujące opisywane wydarzenia. Czarne zastrzega, że przyjmuje tylko niepublikowane wcześniej teksty.

Nagrodą za pierwsze miejsce będzie roczna prenumerata "Nowej Europy Wschodniej" lub "New Eastern Europe" i zestaw książek Wydawnictwa Czarne (Dzienniki kołymskie i Biała gorączka Jacka Hugo-Badera, Toast za przodków Wojciecha Góreckiego, Po Syberii i Utracone serce Azji Colina Thubrona w przekładzie Doroty Kozińskiej oraz Wojna nie ma w sobie nic z kobiety i Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości Swietłany Aleksijewicz w przekładzie Jerzego Czecha).

Nagrodą za miejsca od drugiego do piątego będą zestawy trzech książek, wybranych przez laureatów spośród powyższych tytułów, oraz roczna prenumerata "Nowej Europy Wschodniej".
Autorzy prac wyróżnionych w konkursie otrzymają drobne upominki (koszulki, kubki, torby).

"Nowa Europa Wschodnia" może zaprosić wybranych autorów do publikacji reportaży na swoich łamach i do dalszej współpracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna