Inne

Narodowe czytanie: "Quo Vadis"

Dodano: 28 sierpnia 2016, 21:32
Autor: Damian Drabik

fot. plakat wydarzenia
fot. plakat wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie już po raz czwarty zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu. W sobotę, 3 września o godz. 16 w Zielonym Ogrodzie restauracji "Tam gdzie zawsze" (wejście od ul. Jezuickiej) bibliotekarze przeczytają fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegorocznej edycji Narodowego Czytania patronuje Para Prezydencka – Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

Fragmenty "Quo vadis" przeczytają pracownicy Biblioteki w pięknej scenografii i w strojach z epoki. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego czytania i przewidują nagrody.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna