Inne

Niedziela z lnem w Muzeum Wsi Lubelskiej

Dodano: 12 lipca 2015, 10:39
Autor: Kmo.

Fot. archiwum Muzeum Wsi Lubelskiej
Fot. archiwum Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 12 lipca, w godzinach 12-16 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się impreza „Niedziela z lnem”.

Przy stodołach zorganizowana zostanie nauka kręcenia powrozów, snucia nici, bielenia i mierzenie płótna dawnymi miarami. Na warsztatach w remizie będzie można poznać tajniki ludowego teatru amatorskiego i charakteryzację z wykorzystaniem naturalnych roślin (głównie lnu) oraz budowę scenografii do sztuk teatralnych wystawianych niegdyś w wiejskich i miasteczkowych remizach.
Muzeum ze swoich zbiorów udostępni wystawę tkanin, odzieży i tego, do czego można wykorzystać włókna i nasiona lnu.

Z myślą o dzieciach i rodzinach przygotowano specjalny lniany plac zabaw z lnianymi rzutkami, konkurencjami z wędkami o lnianych żyłkach oraz z grami i próbami zręcznościowymi. Będzie okazja do odwiedzenia muzealnego miasteczka. Osoby obsługujące poszczególne stanowiska tego dnia ubrane będą w stroje z epoki.

Bilety: 6 złotych (ulgowy) i 12 złotych (normalny).

Czytaj więcej o: Muzeum Wsi Lubelskiej
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lipca 2015 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kręcenie powrozów,i mierzenie płótna, tajniki ludowego teatru amatorskiego i charakteryzację , budowę scenografii do sztuk - jaki to ma związek z lnem ? to są działania pozorne , że niby coś robimy . czemu tkania płótna nie pokażemy ?
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2015 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy do Muzeum Wsi Lubelskiej zostaną wprowadzone bilety roczne np zs 60zl? Czyli 5 razy koszt biletu jednorazowego. Muzeum świeci totalnymi pustkami, ale nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu nim zarządzającym. W całym cywilizowanym świecie ten system biletów rocznych na określoną osobę (w Polsce po numerze PESEL) jest stosowany. Nie oczekujmy jednak tego od osób, które rządzą z nadania jednej czy drugiej partii politycznej i o faktycznym zarządzaniu nie mają zielonego pojęcia. Słowo zielonego jest kluczowe.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna