Inne

Niezwykły spacer po Kazimierzu Dolnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lipca 2011, 13:01

W sobotę (9 lipca) o godz. 19.00 na kazimierskim Rynku odbędzie się spotkanie z Jaśminą Wójcik, autorką projektu „To mogło się wydarzyć także i teraz” i wernisaż jej prac w przestrzeni miasta.

Ten niezwykły projekt to akustyczny spacer z podkładem dźwiękowym po miasteczku, którego już nie ma oparty na lekturze prozy Hanny Krall, a także historii Kazimierza opowiadanej przez mieszkańców. Jaśmina Wójcik te opowieści połączyła z obrazami i powstała swoista mapa z 6 stacjami. Powstała swego rodzaju droga czasu przeszłego.

– Spotkamy się w sobotę i pójdziemy wyznaczonymi ulicami, zatrzymamy się przy tych stacjach – mówi Jaśmina Wójcik. – Później każdy będzie mógł wypożyczyć MP-3 w dawnym kiosku Ruchu na Rynku i sam przejść tę trasę.

Jaśmina Wójcik opowie o przeszłości tych miejsc, które utrwaliła na swoich obrazach i o dwukulturowym miasteczku, które często dziś nie pamięta o historii. Jej projekt to swego rodzaju wyraz pamięci o Żydach, którzy kiedyś tu mieszkali, a których dotknęła zagłada II wojny światowej.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna