Inne

Noc Kultury 2017: Zgłoś swój pomysł

Dodano: 21 lutego 2017, 16:01
Autor: drs

Zaczął się nabór pomysłów na wydarzenia tegorocznej Nocy Kultury. Z propozycjami trzeba się spieszyć, bo nabór potrwa tylko do końca przyszłego tygodnia. Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenia mają się koncentrować wokół Starego Miasta.

Tegoroczna edycja zaplanowana jest na noc z 3 na 4 czerwca i ma być wyjątkowa, bo organizowana w 700-lecie nadania Lublinowi praw miejskich. Nie zmienia się to, że imprezę poprzedza otwarty nabór propozycji. Otwarty dla wszystkich: osób prywatnych, firm (na przykład lokali gastronomicznych), instytucji, organizacji... każdego, kto ma pomysł i czuje się na siłach. Jakie wydarzenia można zaproponować? Organizatorzy jasno dają do zrozumienia, by poszukiwać pomysłów na imprezy plenerowe, bo to one cieszą się największą popularnością.

– Myślimy głównie o Starym Mieście i śródmieściu – mówi Paulina Skipirzepa z Warsztatów Kultury, które co rok pilotują Noc Kultury. W tym roku liczą szczególnie na propozycje wydarzeń odwołujących się do miejskiego jubileuszu, chociaż wcale nie każą się ograniczać do tego wątku. Grunt, by proponowane imprezy odwoływały się do miasta, a w zasadzie przewodniego hasła, którym jest tym razem... „miastoczasoprzestrzeń”.

– Zależy nam na wydarzeniach, które wpisywać się będą w mechanikę miasta, w jego atmosferę, przeszłość, ale także myślenie o przyszłości – podkreśla Joanna Wawiórka-Kamieniecka, koordynatorka Nocy Kultury i zachęca, by miasto potraktować jako „piąty wymiar”. Premiowane mają być też wydarzenia nastawione na interakcję z odbiorcami.

To, jaką treścią wypełnią to autorzy pomysłów, zależy już od nich samych. Od zespołu Nocy Kultury i jego ekspertów zależy to, które propozycje zostaną wpisane do oficjalnego programu jedenastej edycji.

– Na początku kwietnia każdy dostanie od nas odpowiedź, czy jego pomysł przeszedł, czy nie – zapowiada Skipirzepa. – Często kontaktujemy się z autorami znacznie wcześniej, by uzgodnić, czy projekt można jakiś zmienić: coś dodać, coś odjąć, wspólnie dopracować pomysł.

Zgłoszenia

Przyjmowane są poprzez specjalny formularz na stronie internetowej nockultury.pl
Dokładny program Nocy Kultury ma być ogłoszony w maju.

Noc Kultury 2016

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2017 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinnp być darmowe piwo dla wszystkich!
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponuję aby LEJWODA lubelski wykonał swój popisowy numerek poetycki w jakiejś muzycznej oprawie. Talen ma wielki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna