Inne

Noc Muzeów w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2009, 20:27
Autor: Marta Wysocka

W najbliższą sobotę (16.05) warto zostać w Lublinie, telewizor schować do szafy a wieczorem wybrać się na inspirujący spacer do muzeum.

Okazją jest jedyna w roku Noc Muzeów, która odbędzie się z 16 na 17 maja w wielu miastach Polski i Europy.

Już od godziny 19.00 otwarte będzie Muzeum Lubelskie na Zamku oraz jego oddziały miejscowe (Muzeum Historii Miasta Lublina, Literackie im. Józefa Czechowicza, Dworek Wincentego Pola) i zamiejscowe (Muzeum Stefana Żeromskiego i Scena "Pod Cisami" przy Chacie S. Żeromskiego w Nałęczowie).

Na tegoroczną Noc Muzeów, muzealnicy przygotowują nie tylko interesujące wykłady i wystawy, ale także ciekawe atrakcje muzyczne: koncerty Zespołu Tańca Dawnego Belriguardo oraz Kameralnego Zespołu Instrumentalnego La Folia, które odbędą się na dziedzińcu zamkowym, o godz. 21.00.

Inicjatywa organizowania Nocy Muzeów przyszła z Berlina, który jako pierwszy w 1997 roku zorganizował kulturalną Noc. Impreza cieszyła się tak dużym powodzeniem, że pomysł podjęły inne europejskie miasta.

Obecnie jest to już wydarzenie ogólnoeuropejskie, gdyż Noc obchodzona jest w ponad 120 miastach. W Polsce pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 2004 w Krakowie.

Mimo, iż w Lublinie liczba wydarzeń nie jest zbyt duża, to jednak nie sposób uczestniczyć we wszystkich, dlatego warto wybrać coś dla siebie studiując szczegółowy program. Wykaz imprez dostępny jest na stronach Zamku Lubelskiego (www.zamek-lublin.pl).


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna