Inne

Noc św. Jana w Skansenie - program

Dodano: 22 czerwca 2017, 14:32
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na uroczyste obchody Nocy św. Jana. Wydarzenie zostanie zorganizowane w piątek, 23 czerwca o godz. 18 w malowniczym sektorze Powiśle.

Całość rozpocznie widowisko „Wilija św. Jana” w wykonaniu zespołu obrzędowego z Hańska, korowód i puszczanie wianków oraz zabawa przy ognisku. Obrzędowi towarzyszyć będą opowieści o lecznictwie ludowym i magicznych właściwościach ziół, pokaz i nauka wicia wianków, pląsy przy dawnej muzyce i wiele innych atrakcji.

Organizatorzy zapraszają m.in. na ciekawe konkursy dla dzieci i dorosłych, przedstawienie i zabawy przy ognisku. Wydarzenie zakończy się o północy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum.

Program:
 
- godz. 18: baśnie i legendy o cudownym kwiecie paproci; pokazy wicia wianków; zabawy z cyklu „Wydarzenia dnia codziennego w dawnej Polsce w okresie letniego przesilenia słońca”; tajemnice lecznictwa ludowego i właściwości magiczne ziół; pląsy przy dawnej muzyce; zabawy rysunkowe o tematyce świętojańskiej; symbolika ognia i wody; zioła i kwiaty nie tylko w naturze
- godz. 19: przedstawienie obrzędowe „Wilija św. Jana” oraz korowód i puszczanie wianków na wodzie (zespół obrzędowy z Hańska)
- godz. 20.30: konkursy - dla dzieci: poszukiwanie kwiatu paproci; dla dorosłych: na najpiękniejszy wianek.
- godz. 21: zabawa przy ognisku sobótkowym i muzyce ludowej

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna