Inne

Nocny spacer z Czechowiczem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2011, 12:53

Lipcowe "Spacery z Czechowiczem” trasą "Poematu o mieście Lublinie” odbywają się od 2003 roku  (Ma
Lipcowe \"Spacery z Czechowiczem” trasą \"Poematu o mieście Lublinie” odbywają się od 2003 roku (Ma

W piątek (15 lipca) o godz. 19 spotkajmy się na wiadukcie Poniatowskiego od strony Czechowa, aby rozpocząć Spacer z Czechowiczem z nadzieją, że spełni się piękne motto tegorocznej wędrówki "Wędrowcze, masz towarzysza. Księżyc w pełni, srebrny, daleki pójdzie odtąd za twoimi krokami...”

Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie” organizowany jest już po raz dziewiąty. Pierwsze przejście odbyło się w nocy z 13 na14 lipca 2003 roku w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin poety. To był początek tradycyjnej już wędrówki śladami lubelskiego poety, lubelskiej poezji, lubelskiego księżyca.

Właśnie z tamtej strony, od Górek Czechowskich wędrowiec idzie do miasta. Przez historyczne przedmieście Wieniawa ku ulicy Lipowej, gdzie stary cmentarz i groby tylu poetów. Także Józefa Czechowicza. Dalej Krakowskim Przedmieściem na Stare Miasto, na Zamek do Kaplicy Świętej Trójcy.

Później na nie istniejącą ulicę Szeroką, gdzie w świetle księżyca pojawią się duchy tych, którzy tam mieszkali, a dramatycznie odeszli. Wreszcie krętymi uliczkami żydowskiej dzielnicy, jakiej dziś już nie ma, przez Kalinowszczyznę i Czwartek wędrowiec opuszcza rodzinne miasto.

Taką właśnie magiczną trasą będzie prowadzić Czechowicz i ... księżyc w pełni. Będzie to droga w miejsca dobrze znane i takie, które zniknęły już z planu Lublina.

– W tym roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy spacer dla dzieci – wyjaśnia Alina Bąk z Teatru NN. – Chcemy, żeby najmłodsi także zarazili się magią poezji Czechowicza, żeby zdobywali wiedzę o nim w ciekawy sposób także poprzez gry, konkursy i zabawy podczas spaceru. Na trasie cały czas będzie się pojawiał cień wędrowca i będą czytane fragmenty "Poematu o mieście Lublinie”. Chcemy, żeby do tego czytania włączyli się także uczestnicy spaceru.

O godz. 11.00 spacerują dzieci z MDK "Skarpa”. W programie zabawy, zagadki edukacyjno-animacyjne. O godz. 19.00 spacerują wszyscy chętni.

Spacer organizuje Laboratorium Edukacji i Animacji Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna