Inne

W weekend Kabaret Smile odniósł sukces w konkursie w Rybniku, a w poniedziałek (26.10) wystąpi z nowymi skeczami w Lublinie.

Lubelski Kabaret Smile wywalczył 3. miejsce w głównym konkursie Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "Ryjek” – jednym z najbardziej prestiżowych w Polsce.

Startowało w nim 8 kabaretów.

W ramach festiwalu odbywają się co roku dwa konkursy – Duży Ryjek i Mały Ryjek. Ich zasady są podobne.

Uczestników zapraszają organizatorzy – do pierwszego osiem popularnych i cenionych podmiotów wykonawczych, do drugiego cztery początkujące.

Wszystkie z zaproszonych kabaretów mają za zadanie wymyślić po jednym temacie dla całej stawki. Pół roku przez festiwalem grupy otrzymują zestaw haseł, w oparciu o które muszą przygotować skecze.

Numery nie mogą być wcześniej nigdzie prezentowane. Na festiwalu kabarety oceniają się nawzajem, przydzielając za poszczególne skecze od 1 do 5 punktów. Zdobywca ich największej liczby dostaje Złote Koryto Kabaretów.

Zwycięzcą Dużego Ryjka została w tym roku Grupa MoCarta (274 punkty). Drugie miejsce przypadło Paranienormalnym (269 punktów). Trzeci był Kabaret Smile (226 punktów). Młodzi lublinianie okazali się lepsi np. od DNO (220 punktów), Tomasza Jachimka (216 punktów) i Neo-Nówki (205 punktów).

Dodatkowego smaczku sukcesowi Smajli dodaje fakt, że pierwotnie mieli oni zaproszenie do Małego Ryjka. Do głównego konkursu wskoczyli w miejsce Kabaretu Ani Mru-Mru, który zrezygnował 18 dni przed festiwalem. Mieli zatem o wiele mniej czasu na przygotowanie skeczy niż konkurencja.

Smajle, tak jak inni konkursowicze, wystąpili z numerami na następujące tematy: 1. Nie lubię świąt; 2. W chińskiej restauracji; 3. Mowa ciała; 4. Najważniejsza jest impreza, 5. Alegro ma non troppo – ćwierćnuta 140; 6. Pod wspólnym szyldem; 7. Nieoczekiwana wizyta; 8. Skecz po śląsku.

W Lublinie przy nowych numerach Smajli, przygotowanych na Rybnicką Jesień Kabaretową "Ryjek”, będzie się można pośmiać już w poniedziałek. Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier, Michał Kincel i Kamil Sochalski wystąpią w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka” (ul. Radzizewskiego 16).

Początek o godz. 19. Bilety – po 15 zl – do kupienia w kasie ACK i w Max Media Art (ul. Głęboka 10, lok. 27).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna