Inne

Nowy przewodnik po Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2012, 15:21

W poniedziałek (25 czerwca) o godz. 17. w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18) odbędzie się premiera „Przewodnika po Lublinie”.

592 stronicowa publikacja prowadzi nie tylko przez stare dzielnice miasta – Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Wzgórze Czwartkowe, Śródmieście, Abramowice, Dziesiątą, Bronowice, Kośminek, Kalinowszczyznę, Tatary, Rury, Węglin, Sławin i Sławinek, lecz także przez nowe – LSM, Czuby, Czechów i takie, które dopiero powstają. Książka opowiada o rozwoju miasta, ważnych wydarzeniach i osobistościach znaczących dla historii Lublina. Zawiera przepiękne zdjęcia autorstwa Piotra Maciuka.

Z myślą o turystach zawarto w przewodniku wiele praktycznych informacji turystycznych – adresy, telefony, strony www, informacje o hotelach, kawiarniach, szpitalach, muzeach, galeriach i turystycznych atrakcjach.

Zespół autorski tworzą znawcy dziejów, zabytków i współczesności Lublina: Dariusz Kopciowski, Jadwiga Teodorowicz-Czerepińska, Marta Denys, Jacek Studziński, Stanisław Turski. Informacje praktyczne opracowała Agnieszka Martinka, mapy – Grzegorz Jaworski. Koncepcja graficzna – Krystyna Dziadczyk i Zbigniew Nestorowicz.

Przewodnik wydało Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna